Tamer Karadağlı ‘Gezici’ çıktı: ‘Yükselen sese kulak verilmeli’

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne atanan Tamer Karadağlı'nın Gezi Parkı eylemlerine ilişkin sözleri gündem oldu.

KRONOS 11 Ağustos 2023 GÜNDEM

Oyuncu Tamer Karadağlı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak atanması günün en çok konuşulan konuları arasına girdi. Karadağlı’nın geçmiş birçok açıklaması gibi Gezi Parkı eylemleri sırasında sarf ettiği sözleri de gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen sık sık Gezi Parkı için yapılan eylemlere katılanları hedef alarak “Gezici” başta olmak üzere, çeşitli hakaret ifadelerini kullanıyor. Erdoğan’ın, Tamer Karadağlı’nın Gezi eylemleri hakkındaki sözlerine ne diyeceği merak konusu oldu.

Karadağlı, 2017 yılındaki bir açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iyi bir hatip olduğunu söyleyerek, “Ben etkileniyorum” demişti. Karadağlı, Altın Portakal’da ödül alan Nihal Yalçın’a karşı tavırlarıyla büyük tepki çektikten sonra milliyetçi söylemlerle Yalçın’ı hedef almış; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Karadağlı’yı arayarak tebrik etmişti. Karadağlı, sık sık yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor.

Tamer Karadağlı, son olarak Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Merve Dizdar’ı hedef almıştı.

GEZİ PARKI SÖZLERİ GÜNDEM OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak atanan Tamer Karadağlı’nın, 2013 yılında Gezi Parkı eylemlerine destek verdiği sözler gündem oldu.

Karadağlı, “Yükselen sese kulak verilmesi gerektiğine inanıyorum. İnsanlar artık sessiz kalmak istemiyor. Seslerini duyurmak istiyorlar. Bunu da destekliyorum” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com