Tamkan’ın ‘uzaklaştırma kararı’ aldırdığı Fırat Tanış’tan açıklama

İklim Tamkan, Fırat Tanış'ın kendisini psikolojik şiddete maruz bıraktığı, tehdit ettiği ve ısrarlı takipte bulunduğu gerekçesiyle uzaklaştırma kararı aldırdığını duyurmuştu. Tanış yaptığı açıklamada, yargının haklılığını ortaya çıkaracağına inandığını söyledi.

KRONOS 29 Şubat 2024 GÜNDEM

Piyanist ve besteci İklim Tamkan, Eylül 2023’te beraberliğini sonlandırdığı oyuncu Fırat Tanış’ın kendisini psikolojik şiddete maruz bıraktığı, tehdit ettiği ve ısrarlı takipte bulunduğu gerekçesiyle uzaklaştırma kararı aldırdığını duyurmuştu.

Sosyal medya hesabından yazılı açıklama yapan oyuncu Fırat Tanış, “Tüm süreç olması gerektiği gibi adli mercilerce yürütülecek ve yargının haklılığı ortaya çıkaracağına ve oluşan mağduriyetimi sona erdireceğine inanıyorum” ifadelerine yer verdi. Tanış’ın Instagram üzerinden yaptığı açıklaması şöyle:

‘SÜKUTUM İKRAR DEĞİL, YASANIN VARLIĞINA SAYGI’ 

“Yıllarca varlığını savunduğum 6284 nolu yasanın gücünün ve toplumun kadının beyanı temelinde örgütlenmesinin gelecek yıllarda kendi kız çocuğum dahil herkesin iyiliğine olduğunun bilincindeyim. Bu nedenle de bir açıklama yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Ancak bilinmesini isterim ki; sükûtum ikrar değil, yasanın varlığına duyduğum saygıdandır.

Tüm süreç olması gerektiği gibi adli mercilerce yürütülecek ve yargının haklılığı ortaya çıkaracağına ve oluşan mağduriyetimi sona erdireceğine inanıyorum. Kamuoyuna saygılarımla.”

TAMKAN: PSİKOLOJİK ŞİDDET, TEHDİT, ISRARLI TAKİP… 

Tamkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Eylül ayı sonunda beraberliğimi sonlandırdığım Nuri Fırat TANIŞ’ın ayrılık sonrasında beni, ailemi ve yakınlarımı içine çektiği süregelen ağır psikolojik şiddet, tehdit, ısrarlı takip sarmalına karşı uzaklaştırma kararı almış bulunuyorum” ifadelerine yer vermişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com