Tanju Özcan’dan Arapça afiş: Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize

Irkçı açıklamalarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez bilboardlara astırdığı Arapça ilanla dikkat çekti. Özcan, Arapça yazılı ilanla sığınmacılara, “Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize” dedi.

KRONOS 19 Mayıs 2022 GÜNDEM

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bilboardlara astırdığı Arapça yazılı ilanla sığınmacılara, “Artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi ” dedi.

Sosyal medyadan ilanla ilgili paylaşımda bulunan Özcan, “Türkçe defalarca yazdık söyledik. Anlamadılar. Bizde hem iktidarın hem istilacıların anlayacağı dilden yazdık. Yeter Artık” ifadelerini kullandı. Özcan’ın Arapça ve Türkçe ilanında ise şu ifadeler yer aldı:


 

‘SİZİNLE PAYLAŞACAK EKMEĞİMİZ SUYUMUZ KALMADI’ 

“Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de kıt kaynakları ile yılardır size sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com