Tarkan’dan İkizdere’de taş ocağına direnen köylülere destek: Acılı feryadınızı duyuyorum

Rize İkizdere’de Cengiz İnşaat’ın açmak istediği taş ocağına direnen köylülere megastar Tarkan’dan destek geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Tarkan, “Acılı feryadınızı duyuyorum. İçim yanıyor benim de” dedi.

KRONOS 26 Nisan 2021 GÜNDEM

Rize’nin İkizdere İlçesi’nde yer alan İşkencedere Vadisi’nde yaşayan köylüler, bölgedeki taş ocağı projesine karşı eylemler düzenliyor. Cengiz İnşaat’ın açmak istediği taş ocağına karşı çıkan köylüler, doğalarının bozulmasına izin vermeyeceklerini belirtiyor. Direnen köylülere bir destek de ünlü sanatçı Tarkan’dan geldi.
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Tarkan, “Canım memleketim Rize, canım İkizdere, canım hemşehrilerim! Acılı feryadınızı duyuyorum. İçim yanıyor benim de. Doğanızı, yurdunuzu korumak istemekteki haklı isyanınızı derinden hissediyorum ve bu mücadelenizde tüm kalbimle yanınızdayım” ifadelerini kullandı.

İşkencedere’de çekilmiş fotoğraflarını da paylaşan Tarkan, “Her gün memleketimizin doğasını, toprağını para ve güç uğruna feda edenler; çocuklarımıza, yarınlarımıza miras bırakacağımız güzel memleketimize bu katliamları reva görenler, bi durun artık! Yeter!” dedi.


Tarkan, direnen köylülerin videolarını da paylaşarak destek verdi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com