Taylan Kulaçoğlu tahliye edilmedi

'İsimsizler Hareketi' adlı sosyal medya grubundaki paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklanan Taylan Kulaçoğlu'nun yargılandığı davanın ilk duruşmasında tutukluluk halinin devamına karar verildi. Hakim ve mahkeme heyeti koronavirüs salgınını gerekçe göstererek duruşmaya katılmadı.

KRONOS 10 Kasım 2020 GÜNDEM

Mahkeme, bir sonraki duruşmayı 2 Aralık saat 10.30'a erteledi

Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek Balıkesir’de gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanan Taylan Kulaçoğlu’nun yargılandığı davanın ilk duruşması Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Kulaçoğlu’nun tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme bir sonraki duruşmayı 2 Aralık’a ertelendi.

HAKİM VE HEYETİ ‘SALGIN’ GEREKÇESİYLE DURUŞMAYA KATILMADI  

Davanın hakiminin ve mahkeme heyetinin duruşmaya koronavirüs salgınını gerekçe göstererek katılmaması sebebiyle duruşmayı geçici heyet yönetti. Davayı TİP Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay ile bir çok avukat katıldı.

BİR SONRAKİ DURUŞMA 2 ARALIK’TA 

Duruşmaya tutuklu bulunduğu hapishaneden SEGBİS ile katılan Kulaçoğlu’nun ifadesinin ardından avukatlar savunma yaptı. Kulaçoğlu’nun tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, bir sonraki duruşmayı 2 Aralık saat 10.30’a erteledi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir: 

d Taylan Kulaçoğlu tahliye edilmedi

d Taylan Kulaçoğlu tahliye edilmedi

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com