Taylan Kulaçoğlu tekrar tutuklandı

İsimsizler Hareketi'nin kurucularından Taylan Kulaçoğlu, imza için çağrıldığı emniyette gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

KRONOS 12 Mayıs 2021 GÜNDEM

İmza bahanesiyle emniyete çağrıldıktan sonra gözaltına alınan İsimsizler Hareketi’nin kurucularından Taylan Kulaçoğlu çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Ötekilerin Hukuk Bürosu’ndan avukat Tamer Doğan, Taylan Kulaçoğlu’nun “sadece bir imzası alınacak” denilerek çağrıldığını ve Emniyet’te sosyal medya paylaşımı gerekçe gösterilerek ifadesi alındıktan sonra gözaltına alındığını duyurmuştu.

Doğan, akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda, “Müvekkilimiz Taylan Kulaçoğlu yine her zamanki gibi tutuklandı!” dedi.

İKTİDARIN HEDEFİNDE OLAN İSİMLERDEN BİRİSİ

Kulaçoğlu, tehdit, taciz, gözaltı, işkence ve tutuklama politikalarına karşı bir tavır sergiliyordu.

İsimsizler Hareketi’nden yapılan açıklamada “Sekiz yıldır siyasal iktidarın hedefindeki arkadaşımız Taylan Kulaçoğlu, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek bugün akşam saatlerinde gözaltına alındı. Tehdit, taciz, gözaltı, işkence ve tutuklama politikaları karşısında direnen arkadaşımızın yanındayız.” denildi. 

Taylan Kulaçoğlu daha önce de 17 Mayıs 2020’de Balıkesir Ayvalık’ta gözaltına alınmış ve yine sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle tutuklanmıştı. 7 ay Balıkesir Burhaniye Cezaevinde kalan Kulaçoğlu, 2 Aralık 2020’de tahliye edilmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com