Taylor Swift hakkındaki film gösterilmeden rekor kırdı

Taylor Swift'in dünya turnesini konu alan film şimdiden 100 milyon doların üzerinde bir hasılat elde etti. Turne, ticari açıdan pop müzik tarihinin en başarılı turnesi olarak gösteriliyor.

KRONOS 06 Ekim 2023 YAŞAM

ABD'li şarkıcı Taylor Swift (Fotoğraf: Michael Tran / AFP)

ABD’li şarkıcı Taylor Swift’in dünya turnesini konu alan yeni filmi, resmi gösterimine bir hafta kala şimdiden ticari rekorlar kırmayı başardı. Dünyanın en büyük sinema zinciri AMC’nin yaptığı açıklamaya göre, 100 milyon dolardan fazla bilet satın alındı.

“Taylor Swift: The Eras Tour” adlı konser filminin 13 Ekim’de dünya çapında yaklaşık 8 bin 500 sinemada gösterime girmesi planlanıyor. Film şimdiden, 2011 yılında 99 milyon dolar hasılat elde eden Justin Bieber’ın “Never Say Neyer” filminin önünde, tüm zamanların en başarılı konser filmi oldu.

İLK GÜN KAÇ SATTI?

Taylor Swift filmi Ağustos sonunda kamuoyuna duyuruldu. AMC’nin o dönemde yaptığı açıklamaya göre, satışların ilk gününde ABD’de 26 milyon dolar değerinde bilet sipariş edildi.

Analistler “The Eras Tour “un açılış hafta sonunda Kuzey Amerika’daki gişelerde 100 milyon dolar daha getirebileceğini tahmin ediyor. Müzisyen Mart ayından bu yana dünya çapında turneye çıkıyor. Avrupa’da konserler Mayıs 2024’te Paris’te başlayacak.

REKOR ÜSTÜNE REKOR

Öte yandan ABD’li şarkıcı birbiri ardına rekorlar kırmaya devam ediyor. Ağustos ayında Spotify, Swift’in şirket tarihinde aylık 100 milyon dinleyiciye ulaşan ilk sanatçı olduğunu duyurdu. Swift’in ayrıca ABD listeleri tarihinde bir numaraya yükselen diğer tüm sanatçılardan daha fazla albümü var.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com