Tekel bayilerden sigara boykotu: Kâr marjı düştü, satmıyoruz

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, bir firmanın sigaralarını satmama kararı aldıklarını belirterek boykota başladıklarını açıkladı.

KRONOS 29 Nisan 2024 EKONOMİ

Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu (TBYD) Başkanı Erol Dündar, sigara firmalarının esnafın kâr marjını düşürdüğünü belirterek British American Tobacco’nun (BAT) sigaralarını satmama kararı aldıklarını duyurdu. Bayiler de boykot kararını raflara astıkları açıklama ile müşterileriyle paylaştı.

Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“GÖRÜŞMEDEN OLUMLU BİR SONUÇ ÇIKMADI”
“Takip edenler zaten biliyor ama aslında söyleyeceklerim özellikle sigara tüketicisi olan ve bizi takip eden veya etmeyen ‘tüm tüketicileri’ ilgilendiriyor. Sigara satan bayilerin aslında bu üründen neredeyse hiç kâr etmediğini ve alışveriş bütünlüğünü bozmamak adına sigara satmak zorunda kaldığını bilmeyeniniz yoktur. Zaten yok denecek kadar az olan sigara kârımızın BAT firmasının uygulamaya başladığı satış politikası ve kendi pos cihazlarımıza ödediğimiz yüksek komisyonlar ile sıfıra indiğini belirtmeliyim. Bu hafta içi BAT yetkilileri ile yaptığımız görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmadığı için hem bayilerimiz hem de müşterilerimizin lehine bugünden itibaren BAT firmasının ‘hiç bir ürününü’ raflarımıza koymayacağımızı bilmenizi isterim”


“BAT firmasının hiç bir ürününü raflarımıza koymayacağız” diyen Dündar açıklamasını şöyle sürdürdü:

“RAFLARIMIZA KOYMAYACAĞIZ”
“Bu sebeple yaklaşık iki haftadır Kent Drange Blue ürününü boykot edip satmadığımızı ve bu hafta içi BAT yetkilileri ile yaptığımız görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmadığı için hem bayilerimiz hem de müşterilerimizin lehine bugünden itibaren BAT firmasının ‘hiçbir ürününü’ raflarımıza koymayacağımızı bilmenizi isterim. Bu kararımıza destek vereceğinizi umuyorum. Anlayışınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.”

British American Tobacco’nun (BAT) en bilinen markaları şöyle:

Dunhill, Kent, Lucky Strike, Pall Mall, Vogue, Rothmans, Benson & Hedges, Winfield, State Express 555, KOOL ve Viceroy’dir. BAT’ın hisse senetleri Londra Borsası’nde FTSE 100 endeksinde bulunmaktadır.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com