Televizyon kanalı basan ülkü ocakları yöneticilerine 79 yıl 8 ay hapis

İş insanı Sedat Kılınç’ı, televizyon yayınına çıkmasını engellemek amacı ile televizyon stüdyosunu basarak iş insanını ve program yapımcısını darbeden 7 kişiye mahkemede ceza yağdı. Sanıklara toplamda 79 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

KRONOS 15 Mayıs 2024 GÜNDEM

Sinan Ateş cinayetiyle yeniden gözlerin çevrildiği Ülkü Ocakları’na dair dikkat çeken bir karar daha verildi. Mahkeme, Kayseri’de televizyon kanalı sopalarla basan Ülkü Ocakları üyesi ve yöneticilerine toplam 79 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un partisinden ihraç edilmesine tepki gösterip MHP’den istifa eden meclis üyesi ve iş insanı Sedat Kılınç, 8 Nisan 2022’de davet edildiği programına katılmak için Deniz Postası Televizyonu’na gitti.

50 KİŞİ KANALI BASTILAR
Canlı yayına beş dakika kala yaklaşık 50 kişilik Ülkü Ocakları üyesi bir grup kanalı bastı. Grup, hem Genel Yayın Yönetmeni Azim Deniz’i hem de Sedat Kılınç’ı darbetti.

Güvenlik kameralarına da yansıyan saldırının ardından gazeteci Azim Deniz ve iş insanı Sedat Kılınç hastanede tedavi görürken, polis ekiplerinin incelemesi sonrası 7 kişi gözaltına alınmıştı. Saldırının ardından açılan davada ise sanıklara ceza yağdı. Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, 2 yıl 1 ay süren yargılamanın ardından 7 kişiye toplam 79 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Mahkeme 10 Mayıs 2024’te, sanıklar Ozan Karademir, Onur Akça, Oğuzhan Karaerik, Mustafa Önal, Furkan Yavuz, Alparslan Türkeş İnce ve Abdulkadir Ekici’ye 11 yıl 4 er ay hapis cezası olmak üzere toplamda 79 yıl 8 ay hapis cezası verildiğini belirtti. Sanıkların hapis cezası aldığı suçlar ise şöyle sıralandı: “Basit yaralama, cebir veya tehdit kullanmak suretiyle iş yeri dokunulmazlığını ihlal, mala zarar verme, cebir, tehdit veya hile ile kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, zincirleme şekilde inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme.”


Ceza alan bazı isimlerin Ülkü Ocakları’ndaki görevleri ise şöyle:

• Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı Yöneticisi Abdulkadir Ekici

• Ülkü Ocakları Talas İlçe Başkanı Mustafa Önal

• Ülkü Ocakları Yöneticisi Ozan Karademir

• Ülkü Ocakları Yöneticisi Onur Akça

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com