Teoman: Cumartesi Anneleri’ni reddetseydim…

Cumartesi Anneleri'nin 1000. haftası için "Benim Annem Cumartesi" şarkısını yorumlayan Teoman: "Bu teklifi reddetmeyi bir an bile düşünmedim. Reddetseydim, hayatım boyunca sürecek bir vicdan azabıyla yaşamak zorunda kalırdım."

KRONOS 24 Mayıs 2024 GÜNDEM

İstanbul’daki Galatasaray Meydanı’nda, 27 Mayıs 1995’ten beri her cumartesi günü gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini soran Cumartesi Anneleri’nin eylemi 1000. haftasına giriyor.

Cumartesi Anneleri’nin 1000. hafta buluşması için “Benim Annem Cumartesi” şarkısını seslendiren Teoman, önerinin kendisine Cumartesi Anneleri tarafından geldiğini belirtti. Teoman, “Bu teklifi reddetmeyi bir an bile düşünmedim. Reddetseydim, hayatım boyunca sürecek bir vicdan azabıyla yaşamak zorunda kalırdım” dedi.

İlke TV’ye konuşan Teoman, şunları söyledi:

“Bilirsiniz, siyasete uzak biriyim, sevmediğim bir alandır. Ben kendimi, siyasetler üzeri olarak tanımlarım, vicdanın yanındayımdır, siyasi partilerin değil.

Bu şarkıyı seslendirme önerisi bana Cumartesi Anneleri tarafından geldi. Gelebilecek negatif tepkileri sezdim ama bu teklifi reddetmeyi bir an bile düşünmedim. Düşünmedim, çünkü kendimi tanırım. Reddetseydim, hayatım boyunca sürecek bir vicdan azabıyla yaşamak zorunda kalırdım.

‘TÜRKİYE’DE HER KESİMİN ÇETİĞİ ACILARIN FARKINDAYIM’

Kendimi bildim bileli Türkiye’de her kesimin çektiği acıların farkındayım. Her kesimi anlamaya çalıştım hayatım boyunca. Kimseyi düşman olarak görmedim, görmeyeceğim.

Bana göre gencecik olan insanların yaşadığı Türkiye’de, yaşım gereği, Teoman abiyim ben artık. Ve abiliğimin gereğini yapıyor, sözlerimle, hareketlerimle, tüm Türkiye’ye toplumsal barışı ve vicdanı, alınması gereken yol olarak göstermeye çalışıyorum.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com