Fatih Terim vurgununda Bozcaada şifresi

Denizbank Florya Şube Müdürü Seçil Erzan'ın Fatih Terim başta olmak üzere meşhur isimlerden topladığı paralar kayıp. Terim ile Erzan ilişkisi mercek altında.

KRONOS 02 Mayıs 2023 EKONOMİ

Denizbank’ın karıştığı vurgunda her geçen gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Gazeteci Fatih Altaylı, Türkiye’yi sarsan “Fatih Terim Fonu” vurgununa dair çarpıcı bir iddiayı ortaya attı.

Habertürk’te “Öde denilse ödenir mi?” başlığı ile yayımlanan makalede Denizbank üst yönetiminden aldığı bilgileri aktaran Altaylı, Florya Şube Müdürü Seçil Erzan ile Terim arasında yakın bir dostluk ilişkisi bulunduğunu belirtti.

FATİH TERİM’İN BOZCAADA’DAKİ EVİNDE BULUŞTULAR

Makalede Terim’in Erzan’ın Bozcaada’daki evinde misafir olarak kaldığına ve futbol camiasındaki ünlü isimlerin de buraya Terim’in varlığına güvenerek para koyduğuna işaret edildi.

Makalede, “Ancak bunun bir bankacılık işi değil, bir saadet zinciri olduğunu ve yüksek getiri vaadiyle bu kişilerin kandırılmasının banka ile bir ilişkisinin olmadığını anlattı beni arayan bankacı.” ifadeleri dikkati çekti.

Altaylı’ya göre, bankanın kayıtlarında görünmeyen paraları ödemesi hâlinde banka idarecilerinin suç işlemiş sayılacak. Bu yüzden de Erzan’ın topladığı paraların ödenmesinin mümkün değil.


 

10 MİLYONLARCA DOLAR KAYIP

Makalede şöyle denildi: “Anlaşılan o ki, futbolcular yıllardır alın teri ve büyük emekle kazandıkları paraları nasıl değerlendireceklerini bilemeyince, hocalarının peşine takılmışlar ve hep birlikte yanmışlar. Arda’dan Emre Belözoğlu’na, Selçuk’tan Semih’e pek çoğunun milyonlarca doları gitmiş.”

“Bazıları paralarının bir bölümünü geri alabilmiş, fakat alınamayan para bile on milyonlarca dolar.” diyen Altaylı, “Muslera ise 750 bin dolar kaptırmış. Herhalde son iki maçta aklı oradaydı. Muslera’nın 750 bin doları Galatasaray’a 5 puana mâl oldu.”

SEÇİL ERZAN KİMDEN, NE KADAR PARA TOPLADI?

Erzan, spor camiasının yanı sıra farklı mesleklerden birçok kişiden de para aldığına anlattı. Halk TV’nin haberine göre; Erzan, Dermatolog Evrim Pınar Güzel’den 400-500 bin dolar aldı.

Nuray Şengüler, 12 milyon TL; Bozcaada’daki evinin mimarı İbrahim Kocabaldır 140-150 bin dolar, Nurettin Gözaçan ile oğlu Uğur Gözaçan 200-250 bin dolar, Melis Öztürk Şenel 160 bin dolar ve soyadını belirtmediği Nazlıcan isimli bir kişi Erzan’a 600 bin dolar verdi.

11 Nisan 2023 tarihinde tutuklanan Seçil Erzan, eski millî futbolcu Arda Turan’ın kendisine yardım ettiğini belirtmişti.

SEÇİL ERZAN: ARDA’YA “5 KOYUP 10 AL” DEDİM

Erzan, “Florya şube müdürü olduğum dönemde Galatasaraylı tüm futbolcuları tanıdım. Bir gün Arda Turan’ı aradım ve şubeye davet ettim. Kendisine ‘bir fon var. 5 koyup 10 alıyorsun. Ancak acil para gerekli’ dedim.”

Erzan şöyle devam etti: “Arda Turan bana çok yardımcı oldu. Yurt dışında para getirdi. Evini satıp bana para getirdi. Hatırladığım kadarıyla 6 milyon lirasını (6 milyon dolar olmalı.) almıştım. Ancak bu zamana kadar ödeme yaptım. Ana parayı ödedim. Vaat ettiğim fazladan parayı ödeyemedim.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com