Terim’den isyan: Çekeceksin bayrağı artık!

Süper Lig'in 27. hafta mücadelesinde Rizespor'a 2-0 yenilen Galatasaray'da Teknik Direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu: “Bu kadar bariz bir ofsayt olduktan sonra, çekeceksin bayrağı artık! Kural oynat diyor, tamam. Ama nereye kadar? Oyuncunun ayağı kırılıncaya kadar mı?"

KRONOS 15 Haziran 2020 SPOR

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Süper Lig’in 27. hafta mücadelesinde Rizespor’a 2-0 kaybedilen maçın ardından açıklamalarda bulundu. Yayıncı kuruluşa konuşan Terim, Muslera’nın kaval kemiğinin kırıldığı pozisyonla ilgili şöyle konuştu: “Maalesef Emre Akbaba gibi aşağı yukarı aynı yerden Muslera’nın da ayağı kırıldı. Emre Akbaba da geçen sezon burada sakatlanmış ve uzun süre sahalardan uzak kalmıştı. Andone’nin de diz bağlarında bir sorun var. İkisi de çok önemli kayıp. Bu kuralın belki de en ağır darbesini yiyenlerden birisi Muslera oldu. Kabul ediyorum, kural oynat diyor. Ama bu kadar bariz bir ofsayt olduktan sonra, çekeceksin bayrağı artık. Kural oynat diyor, tamam. Ama nereye kadar? Oyuncunun ayağı kırılıncaya kadar mı?”

RİZESPOR’U TEBRİK EDİYORUM

Rizespor’un kendilerinden daha iyi bir mücadele ortaya koyduğunu da belirten Terim, “İyi oynamadığımız bir maçtı. Rizespor’u tebrik ediyorum. Penaltı var mıydı, yok muydu… Artık bunu otoriteler değerlendirecektir. Rizespor daha çok mücadele etti, daha çok savaştı.” diye konuştu.

Geçen sezon Emre Akbaba da Rize’de ağır bir sakatlık yaşamıştı. Bu kez aşağı yukarı aynı yerden Muslera’nın ayağı kırıldı.

SADECE 3 PUAN DEĞİL, 4 DE OYUNCU KAYBETTİK

İstemedikleri bir gün yaşadıklarını belirten Terim, şöyle devam etti: “Bugün ister tesadüf deyin ister şans, yaşanması istenmeyen günlerden biriydi. Çok üzgünüz. Donk ve Adem de cezalı duruma düştü. Sadece üç puan değil, dört tane de oyuncumuzu kaybettik.”

Rize’de Muslera’nın ardından Andone da sakatlandı.

ZİHNEN VE BEDENEN GERİ GİTMİŞİZ

Terim, takımının sergilediği performanstan memnun olmadığını da dile getirdi: “Burada çok iyi mücadele eden bir takımın hocası olarak konuşmak isterdim, bu ama beğenmediğimiz gerçekleri de söylemeliyiz. Hoşuma gitmedi, beğenmedim. Demek ki salgın sürecinden sonra zihnen ve bedenen kötüye gitmişiz. Kalan maçlarımızda pes etmeyeceğiz, elimizden geleni yapacağız. Beklemediğimiz, istemediğimiz bir yol kazası oldu.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com