Terkinler çetesi operasyonunda tutuklanan HSK büro müdürü intihar etti

Terkinler çetesine yönelik operasyonda tutuklanan 16 şüpheliden kamu görevlisi İsmail Hakkı Erdem'in dün gece kaldığı cezaevinde tek kişilik hücrede kendini asarak öldüğü belirtildi.

KRONOS 30 Eylül 2023 GÜNDEM

Bursa merkezli 4 ilde Terkinler çetesine düzenlenen operasyonda tutuklanarak cezaevine konulan İnegöl HSK büro müdürü 53 yaşındaki İsmail Hakkı Erdem’in dün gece kaldığı cezaevinde inihar ederek öldüğü ifade edildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İnegöl merkezli faaliyet yürüten Terkinler çetesine yönelik operasyon gerçekleştirildiğini duyurmuştu. Buna göre ‘Tefecilik’, ‘Yağma’, ‘Nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘İnsan ticareti’ suçlarını örgütlü olarak işleyen 35 şüpheliye yönelik, 25 Eylül’de operasyon düzenlenmişti.

Bursa İnegöl merkezli, İstanbul, Ankara ve Erzurum’daki 57 adrese eş zamanlı baskınlarda aralarında elebaşı ile 1 kamu görevlisinin de bulunduğu 35 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltı süresi uzatılan çete üyelerinin işlemleri dün tamamlandı.

Jandarmadaki ifadelerinin ardından 3 şüpheli serbest bırakılırken, aralarında çete lideri Nazi Terkin’in de olduğu 32 şüpheli Jandarma Özel Harekat (JÖH) ekipleri tarafından adliyeye götürüldü. Bunlardan 16 kişi serbest bırakıldı.

Operasyondan bir gün önce HSK büro müdürlüğü görevinden Nallıhan Adliyesi’ne Yazı İşleri Müdürü olarak atanan İsmail Hakkı Erdem’in dün gece koyulduğu Bursa H Tipi Kapalı Cezaevi’nde, tek kişilik hücresinde kendini astığı belirtildi.

FETÖ İFTİRASIYLA BİR ÇOK İNSAN HAYATINI KARARTI İDDİASI

İsmail Hakkı Erdem’in İnegöl Seçim Müdürü olarak görev yaparken HSK Savcı-Hakim Bürosuna atandıktan sonra çok sayıda kişinin ‘FETÖ’ iftirasıyla hayatını kararttığı iddia edildi.

KHK’lı savcı Hasan Dursun’un intiharı sonrasında şu paylaşımı yaptı: “İnegöl İlçe Seçim Müdürü iken HS(Y)K Hakim-savcı şikayet büro müdürlüğüne getirilen, ardından hakkındaki bir çok iddiaya rağmen HSK’dan gönderilmek yerine başka bir şubeye müdür yapılan, bir çok insana “FETÖ” iftirası atarak hayatının karartılmasına neden olan, personeline mobbing yapmakla meşhur ve İnegöl merkezli tefecilik ve yağma suçlarını işleyen Tekinler çetesine yönelik operasyondan bir gün önce HSK’nın adı kirlenmesin!!! diye Nallıhan adliyesine yazı işleri müdürü olarak görevlendirilen ve ertesi gün göz altına alınanan İsmail Hakkı Erdem, bu sabah kendini asarak intihar etmiş.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com