TFF 1. Lig’de 3S polemiği

Üç takımın 67 puanla son haftaya girdiği TFF 1. Lig’de 3S (Seyirci ve Süleyman Soylu) polemiği. Tartışma, 33. hafta maçlarında Adana Demirspor ve Giresunspor tribünlerine seyirci alınmasıyla başladı. Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, seyirci alınmasıyla ilgili Süleyman Soylu’yu işaret etti. Soylu, suç duyurusunda bulundu.

KRONOS 02 Mayıs 2021 SPOR

Samsunspor, son hafta kazanıp rakiplerinden birinin puan kaybını bekleyecek.

TFF 1. Lig’de son haftaya girilirken heyecan dorukta. İlk ikide yer alan takımlar direkt olarak Süper Lig’e çıkacak. 33. hafta maçları sonunda Adana Demirspor, Giresunspor ve Samsunspor’un 67 puanı bulunuyor. Sonucu büyük ihtimalle ikili averajlar belirleyecek. Bu anlamda dün oynanan 33. hafta maçları kritikti. 3 takım da kendi evinde oynarken; Adana Demirspor ve Giresunspor tribünlerinde çok sayıda taraftar dikkat çekti. Üstelik Adana Demirspor-Balıkesirspor maçında durum 1-0 iken konuk ekibin attığı nizami gol iptal edildi. Haliyle averajla 3. sırada yer alan Samsunspor cephesinde bir tepki oluştu.

Adana Demirspor

Kapanma kararına rağmen Adana Demirspor tribünlerine çok sayıda taraftar alındı.

SAMSUNSPOR BAŞKANI YÜKSEL YILDIRIM’DAN SERT SÖZLER

Tepkiyi gösteren isim ise Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım oldu. Yerel medya organlarının mikrofonlarına konuşan Yıldırım, kendilerine eşitsizlik yapıldığını ileri sürerek Adana Demirspor’un şampiyon yapılmak istendiğini söyledi. Adana Demirspor’un başkanlığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen işadamı Ethem Sancak’ın kardeşi Murat Sancak yapıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun oğlunu gören emniyet müdürünün önünü ilikleyerek ayrılacalık tanıdığını da iddia eden Yüksel Yıldırım’ın açıklamaları bir anda gündem oldu. Yüksel Yıldırım, “Benim taraftarımı polis stada sokmuyor. Adana Demirspor ve Giresunspor’un tribünlerine ise kimse sesini çıkarmıyor. Polise ‘Başka takımın taraftarları neden giriyor?’ dedim. ‘Süleyman Soylu’nun oğlu’ dediler. Emniyet müdürü, Soylu’nun oğlunun karşısında önünü ilikliyor!” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

SÜLEYMAN SOYLU, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da TFF 1. Lig’de yaşananlara ilişkin basın açıklaması yapan Samsunspor Başkanı Yüksel Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu. Avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulunan Soylu, “Hakaret ve iftira” suçlarının işlendiğini öne sürdü.

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım

SAMSUNSPOR’DAN ÜZÜNTÜ AÇIKLAMASI

Samsunspor, Süleyman Soylu’nun suç duyurusunun ardından resmi sitesinden bir açıklama yayınlayarak Başkan Yüksel Yılrırım’ın sözlerinin yanlış anlaşıldığını duyurdu. İşte o açıklama:

“Samsunspor olarak şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz TFF 1. Lig’de, pandemi yasaklarına rağmen rakip takımların seyircili bir şekilde müsabakalara çıkmasına karşılık, Samsunsporumuzun müsabakalarına hiçbir şekilde seyirci alamayışımızın şaşkınlığını ve üzüntüsünü yaşamaktayız.

30 Nisan 2021 tarihinde ani olarak katıldığım canlı yayında, taraftarlarımızın maçlara gelememesinin üzüntüsü ve heyecanıyla, basın mensuplarının sorduğu “Maçlarımıza niçin rakip takımlar gibi seyirci alamıyoruz?” sorusu üzerine, diğer takımların oynadıkları müsabakalarda Sayın İçişleri Bakanımızın adının kullanılarak müsamaha gösterildiği, hatta Adana Demirspor Kulübü Başkanı’nın, Sayın İçişleri Bakanımızın manevi oğlu gibi görüldüğü, bu yüzden de yetkililerin bu hususlara göz yummuş olabileceği duyumlarını aldığımı belirterek, yanlış anlaşıldım.

Pandemi yasakları sürecinde, seyirci konusundaki olumsuzlukların önlenmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu’nun, stadyumlara seyirci alınmaması konusunda yetkili mercilere yapmış olduğu yazılı tebligatlara rağmen, bazı illerde gerekli önlemlerin alınmamış olması, bizleri taraftarımız önünde zor duruma düşürmüştür. Benim amacım ve açıklamalarım, Samsun ilimizde kurallara uyulup da bazı illerde uyulmaması sonucu, yaşadığımız mağduriyeti gündeme getirmek için yapılmıştır.

Bütün ömrü terörle mücadele içinde geçen, ülkemizin birlik ve beraberliği adına gecesini gündüzüne katan Sayın İçişleri Bakanımızın ve Emniyet Teşkilatımızın, yanlış anlaşılarak şahsım ve kulübüm üzerinden yıpratılmasına vesile olduğum için üzüntülerimi paylaşır, konuyu kamuoyunun takdirlerine sunarım.
Yüksel Yıldırım
Yönetim Kurulu Başkanı
Samsunspor Futbol Kulübü AŞ”

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam

ERTUĞRUL SAĞLAM’DAN BARİZ GOLÜN İPTALİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da Adana Demirspor-Balıkesirspor maçında konuk ekibin bariz golünün iptaliyle ilgili açıklama yaptı. Sağlam, şunları söyledi:

“Bir taraftan maçlarımızı oynarken, diğer taraftan da rakiplerimizin maçlarını takip ediyoruz. Adana Demirspor karşılaşmasında Türk futbol tarihine geçecek hakemlik adına skandal bir karar verildi. Bunu insanlar nasıl izah edecek bilemiyorum ve oyun maçın gidişatını etkileyen bir durumdaydı. Dolayısıyla maalesef üzülüyoruz. Yoksa her takım çıkıyor, oynuyor, mücadele ediyor. Haftaya da maçlar oynanacak ve 2 tane takım Süper Lig’e çıkacak. Dolayısıyla futbol sadece futbol olarak oynanırsa keyifli bir oyun ama farklı şekilde değerlendirilirse de işte bu türlü sıkıntılar ortaya çıkıyor. Şunu üzülerek söylüyorum. Son dönemlerde yaşadıklarımızdan sonra Türk futbolu çok kan kaybetti ve maalesef bunların önüne geçilmezse Türk futbolunun sonu çok yakındır. Bunu çok üzülerek söylemek istiyorum.Şunu da yürekten söylüyorum. Önümüzdeki hafta bu takım Süper Lig’de olacak.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com