TFF’den Bild’in haberine yalanlama

TFF, Merih Demiral’ın UEFA tarafından 2 maç men cezası aldığı haberini yalanladı.

KRONOS 04 Temmuz 2024 SPOR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), tabloid formatta günlük çıkan bir Alman gazetesi Bild’in, A Milli Takım oyuncusu Merih Demiral’ın ‘bozkurt selamı’ yapması nedeniyle UEFA tarafından 2 maç men cezası verildiğine yönelik haberini yalanladı.

SAVUNMASINI YAPMADI
TFF’den yapılan açıklamada, Demiral’ın henüz UEFA’ya savunmasını vermediği ve sürenin yarın sabaha kadar devam ettiği belirtildi.

TFF’nin açıklaması şöyle:

“Bild Gazetesi kaynak gösterilerek, ‘Merih Demiral’a UEFA tarafından 2 maç ceza verildi’ şeklinde yayınlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yarın sabaha kadar savunma süremiz bulunmaktadır.”

UEFA’DAN AÇIKLAMA YOK
UEFA’nın disiplin ile ilgili kararlarını yayımladığı internet sitesinde de henüz Merih Demiral ile ilgili resmi bir karar yer almıyor.


İLETİŞİM BAŞKANLIĞI DA YALANLADI
İletişim Başkanlığı da söz konusu iddiayı sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile yalanladı.

Paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın yayın organlarında yer alan, “UEFA, Merih Demiral’a 2 maç men cezası verdi.” iddiası doğru değildir. UEFA tarafından Merih Demiral hakkında açılan soruşturma henüz sonuçlanmamış olup, iki maç men cezası verildiği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. UEFA, milli futbolcumuz Merih Demiral’dan savunma istemiş olup, savunma sonrasında soruşturma karara bağlanacaktır. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com