TFF’den boya skandalına ilişkin açıklama

TFF, Atatürk Olimpiyat Stadyumu'ndaki İstanbulspor- Galatasaray karşılaşmasında sahanın zemininin gıda boyasıyla boyanması skandalının ardından harekete geçti.

KRONOS 28 Eylül 2023 SPOR

Trendyol Süper Lig’de 3’üncü haftanın erteleme karşılaşmaları devam ediyor. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele Galatasaray, İstanbulspor ile Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda karşı karşıya gelmişti. Karşılaşmada futbolcuların forma ve vücutlarının yeşile boyandığı gözlemlenmiş ve tartışma yaratmıştı.

İşletmesini Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yaptığı Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda zeminin güzel gözükmesi için gıda boyasıyla yeşile boyanması gündem olmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan TFF, Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda saha bakım konularında eksiklikler ve yetersizlikler gözlendiği ve saha bakımını yapan ilgili firmanın sözleşmesinin feshedilmesine karar verildiğini söyledi.

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Trendyol Süper Lig’de 26 Eylül 2023 tarihinde İstanbulspor A.Ş. ile Galatasaray A.Ş. arasında oynanan 3. hafta erteleme müsabakası esnasında İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda saha bakım konularında eksiklikler ve yetersizlikler gözlenmiştir. Bu olumsuzluklar nedeniyle ilgili firma ile yürütülen saha bakım sözleşmesinin 28 Eylül 2023 tarihi itibariyle feshine karar verilmiştir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com