TGC: 1 Mayıs’ta gazetecilerin can ve çalışma güvenliği sağlanmalı

1 Mayıs'ta halkın haber alma hakkı için demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlemesini beklediklerini kaydeden TGC, 1 Mayıs'ı takip edecek gazetecilerin çalışma ve can güvenliğinin sağlanmasını istedi. TGC, tüm emekçi ve gazetecilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

KRONOS 30 Nisan 2024 GÜNDEM

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Valiliği’ne çağrı yaparak etkinlikleri takip edecek basın emekçisi gazetecilerin çalışma ve can güvenliğinin sağlanmasını istedi.

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tüm dünyada kutlanan evrensel bir bayram olma özelliği taşıyor. Türkiye’de her zaman engellerle karşılaşan 1 Mayıs’ı yalnız emek bayramı olarak değil, basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünün önündeki engellerin kalktığı bir gün olarak da kutlamak istiyoruz” denilen TGC, açıklaması şöyle devam etti:


‘GAZETECİLERİ ENGELLEMEDEN, CAN GÜVENLİKLERİNİ SAĞLAYARAK…’

“Halkın haber alma gerçekleri öğrenme hakkı için demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlemesini bekliyoruz. Bu önemli günü izleyecek olan basın emekçisi meslektaşlarımızın çalışmalarının engellenmeden, can güvenliklerinin sağlanması büyük önem taşıyor. Bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde bir ilk yaşanmasını, gazetecilerin gözaltına alınmadan görevlerini tamamlamalarını konusunda İçişleri Bakanlığı’ndan ve İstanbul Valiliği’nden gerekli hassasiyeti bekliyoruz. Tüm emekçilerin ve gazetecilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com