Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer için 40 bin yıl hapis cezası istendi

Arnavutluk’ta yakalanıp Türkiye’ye getirilen Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in 40 bin 462 yıla kadar hapsi istendi.

KRONOS 18 Temmuz 2023 GÜNDEM

Kripto para borsası Thodex üzerinden binlerce kişiyi dolandırdığı gerekçesiyle Arnavutluk’ta yakalanıp Türkiye’ye getirilen Faruk Fatih Özer hakkında istenen ceza belli oldu. Faruk Fatih Özer’in 40 bin 462 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması istendi.

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 7’si tutuklu 21 sanığın dolandırıcılık yaptıkları gerekçesiyle yargılandığı davada cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 5 tutuklu sanık ve bir kısım müşteki ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada, cumhuriyet savcısı esas hakkındaki son görüşünü açıkladı.

12 BİN YILDAN 40 BİN YILA KADAR CEZA İSTENDİ

Mütalaada, Faruk Fatih Özer’in, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” ve “tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılık ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” suçlarından 12 bin 142 yıldan, 40 bin 462 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, 30 Ağustos’ta Arnavutluk’ta yakalanmıştı.

Arnavutluk’taki Dıraç Temyiz Mahkemesinin iade kararının ardından 20 Nisan’da ülkeye getirilen Özer’in, 23 Nisan’da sevk edildiği Anadolu Adalet Sarayı’nda nöbetçi hakimlikçe tutuklanmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com