Thodex vurguncusundan Musa Eroğlu türküsüyle savunma

Dolandırıcılıkla suçlanan Thodex kurucusu Fark Fatih Özer, yargılandığı davada Musa Eroğlu'nun "Yolun Sonu Görünüyor" türküsüyle savunma yaptı.

KRONOS 07 Eylül 2023 GÜNDEM

Arnavutluk’ta yakalanan kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 7’si tutuklu 21 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada hakkında 40 bin 462 yıl hapis cezası istenen Faruk Fatih Özer, savunma yaptı.

Faruk Fatih Özer’in savunmasını Musa Eroğlu’nun seslendirdiği ‘Yolun Sonu Görünüyor ‘ türküsünden alıntı yaparak bitirmesi dikkat çekti.

Faruk Fatih Özer, şunları söyledi:

“Avukatlarımın savunmalarıma katılıyorum. Burası zorbalıkla yönetilen bir ülke değildir. Bizim ve ailemizin yaşadığı adaletsizliğin son bulması gerekiyor. Thodex yalnızca bir şirket ve iflas ettti. Thodex’ten suç örgütü olarak bahsedilmez. Dünya üzerindeki tüm kurumları yönetebilecek kadar zekiyim. Bu 22 yaşında kurduğum şirketten belli. Suç örgütü kuracak olsam bu kadar amatörce hareket etmezdim.

Söz konusu olan dosyada şüpheli olanların 2 seneden fazladır mağdur olduğu ortada. İllegal faaliyetlerin içinde bulunduğumu kabul etmiyorum. Ben Arnavutluk’ta cezaevindeyken dahi müştekilere ödeme yaptım. Örgüt kurmuş bir liderin asla yapmayacağı bir hareket. Rica ederim biraz bu açıdan yaklaşın. Dosyanın bu aşamaya gelmesinin nedeni Türkiye’den ve başka ülkeden bakanlarla çektirdiğim fotoğraflarım. Benim medyada ismi geçen hiçbir bakanla ilişkim olmamıştır. Sayın bakanlara ve milletvekillerine iftiralar atıldı.


 

‘SAYILI GÜNLER TÜKENDİ’

Kaostan beslenen varlıklar benim şirketimin batmasından faydalandılar. Ben artık gerçeklerin sayın mahkeme heyeti tarafından görülmesini beklemekteyim. Savunmamı Musa Eroğlu’ndan ‘Yolun Sonu Görünüyor’ türküsünden bir dörtlük ile bitirmek istiyorum. Geçtim dünya üzerinden, ömür bir nefes derinden. Bak feleğin çemberinden yolun sonu görünüyor. Ezrailin gelir kendi, ne ağa der ne efendi. Sayılı günler tükendi yolun sonu görünüyor.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com