Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer gözaltına alındı

Thodex şirketinin sahibi Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer, Pendik'te saklandığı evde gözaltına alındı. Güven Özer, kardeşinin iyi bir insan olduğunu ve yıllardır kripto para işiyle uğraştığını belirterek, “Bizi de vurup gitti” ifadesini kullanmıştı.

KRONOS 25 Nisan 2021 GÜNDEM

Emniyet birimleri tarafından Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer’i Pendik’te saklandığı evde gözaltına aldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, şirketle irtibatları olduğu tespit edilen 80 kişi hakkında gözaltı karar verilmiş ve 65 kişi yakalanmıştı. Daha sonra üç kişinin yakalanmasıyla sayı 68’e yükselmişti. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, Faruk Fatih Özer’in de arasında bulunduğu firari 12 zanlının yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

Thodex’in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer de Pendik’te saklandığı evde gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme ve doküman ele geçirildi.


Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer, kardeşinin yurtdışına kaçtığın günden sonra meydaya yaptığı açıklamada, “Kardeşim çok iyi bir insandı. Yıllardır da kripto para işleriyle uğraşıyor. Bizi de vurup gitti.” ifadesini kullanmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com