THY’nin ABD’ye tarifeli uçuşları başladı

Türk Hava Yolları tarifeli olarak ABD'de Chicago ve Washington DC'ye tarifeli uçuşları başlattı.

KRONOS 19 Haziran 2020 GÜNDEM

Koronavirüs kısıtlamalarının kademeli olarak kaldırılmasıyla 1 Haziran’da iç hat, 11 Haziran’da da yurt dışı uçuşlarını başlatan Türk Hava Yolları (THY), ABD’nin Washington DC ve Chicago’ya tarifeli sefer düzenlemeye başladı.

THY 1 Haziran’da iç hat, 11 Haziran’da ise dış hat tarifeli yolcu seferleri yeniden başlamış, ilk olarak Almanya, İngiltere ve Hollanda’ya sefer düzenlemişti. Bu aşamadan sonra ülkeler arası görüşmeler doğrultusunda o tarihten bu yana bazı ülkelerle kademeli olarak uçuşların başlatılmasına devam ediliyor.

Yolcular, virüs tedbirlerine uygun şekilde terminale alındı. Bu kapsamda Türk Hava Yolları, ABD’de iki destinasyona tarifeli uçuş başlattı.

THY, İstanbul Havalimanı’ndan ABD’nin Washington DC ve Chicago şehirlerine de tarifeli sefer düzenledi. Saat 21.00’de gerçekleştirilecek Chicago uçağı 264, Washington uçağı ise 293 yolcusuyla ABD’ye hareket edecek.

Türk Hava Yolları bu kapsamda Chicago ve Washington DC’ye bugünden itibaren haftada 3 uçuş gerçekleştirecek. THY, 22 Haziran 2020’den itibaren haftada 3 uçuş Miami’ye, 24 Haziran’dan itibaren ise yine haftada 3 uçuş olmak üzere Los Angeles’a tarifeli uçuş başlatmayı planlıyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com