TİP adayı Aslantuğ, Akbelen’den seslendi: Vatan haini olmayı göze alıyorum

TİP Muğla milletvekili adayı, oyuncu Mehmet Aslantuğ, Muğla'nın Milas ilçesindeki maden ocağı kurulması için ağaçların kesildiği Akbelen Ormanı'ndan seslendi.

KRONOS 24 Nisan 2023 GÜNDEM

TİP Muğla milletvekili adayı oyuncu Mehmet Aslantuğ, Muğla’nın Milas ilçesinde bulunan ve maden ocağı uğruna ağaçların kesildiği Akbelen Ormanı’ndan bir video paylaştı. Aslantuğ, bölgede yapılanları “vahşet” olarak nitelendirdi.

Ünlü aktör Aslantuğ, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Akbelen Ormanı’nda termik santrallere linyit sağlayan açık maden ocağı için kesilen ağaçların olduğu alandan seslendi. Aslantuğ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

“Ülkenin bugününe ve yarınına değil, halkına ve halkının yararına değil; birilerine çıkar sağlamak üzere böyle bir vahşete tanıklık ediyoruz.

Kâh burada Milas ormanlarında, kâh Kaz Dağları’nda, kâh Karadeniz’de ya da yurdun birçok yerinde insan hak ve özgürlüklerin peşine düşen arkadaşlarımız, başkaca dertlere elini uzatan, bedenini uzatan arkadaşlarımız; ‘kişisel konforundan’ vazgeçip kendini bu vandallıkların önüne atan insanlar vatan haini ve bunları yapanlar da vatanperver ise, biz vatan haini olmayı göze alıyoruz. Hesap soracağımızı beyan ediyoruz.

https://twitter.com/_aslantug/status/1650061926217424897?

Yüzlerce köyü, köylüğü; insanın vicdanına emanet doğayı ve diğer canları talan edenlere; vahşi, şahsi çıkarı için çocukların geleceğini çalanlara inat:

‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Kutlu olsun.’

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com