TİP’li Kadıgil: Annesini hapiste tutmak, bir çocuğu hayatta tutmaktan daha mı önemli?

TİP Milletvekili Sera Kadıgil, annesi cezaevinde olan kanser hastası Yusuf Kerim Sayın için çağrıda bulunarak "Bu nasıl vicdan?" diye sordu.

KRONOS 14 Ocak 2023 GÜNDEM

TİP Milletvekili Sera Kadıgil, kanser tedavisi görev 6 yaşıdaki Yusuf Kerim Sayın için sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

TİP’li Kadıgil, Twitter hesabındaki paylaşımında, “Bu Yusuf. Kemik kanseri… Ağrılar içinde yaşam savaşı veriyor ama annesi hapiste olduğu için yalnız. Annesinin hapiste tutmak, bir çocuğu hayatta tutmaktan daha mı önemli? Bu nasıl vicdan? Geç duyduğum için çok üzgünüm. Herkes lütfen duysun. Hemen, bugün” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Yusuf Kerim Sayın, tehlikeli bir kanser türü olan Ewing Sarkom hastalığına yakalandı. Doktorlar iyileşme şansının yüzde 20 olduğunu söylüyor. Anne Gülten Sayın, Gülen cemaatine üye olduğu gerekçesiyle altı yıl üç ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezanın Yargıtay’da onanması üzerine cezaevine girdi.

Anne cezaevine girdikten sonra baba Süleyman Sayın işinden ayrılmak zorunda kaldı. Şu anda Çapa Tıp Fakültesi’nde tedavi gören oğlunun yanında. Oğlunun son günlerini annesiyle birlikte geçirebilmesi için cezanın ertelenmesini istiyor.

Bu çağrının karşılık bulması için mücadeleyi yürüten isimlerden sanatçı Haluk Levent ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun çabasıyla cezaevindeki anne Gülten Sayın önceki haftalarda ‘ziyaret hakkı’ kapsamında Yusuf’la kısa süreliğine bir araya gelmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Yusuf’a annesine kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarına dair söz vermiş, Kılıçdaroğlu grup toplantısında bu duruma dikkat çekmişti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da baba Sayın’ı hastanede ziyaret ederek Adalet Bakanı bekir Bozdağ ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a toplumdan yükselen vicdan çağrılarına karşılık vermelerini istemişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com