TKP: Havuz medyası ve meclis muhalefeti üzerine düşen görevi layıkıyla yaptı

Pek çok parti gibi Türkiye Komünist Partisi de İmamoğlu'na verilen cezaya tepki gösterdi ve "Her ne olursa olsun, halkın seçme hakkına yönelik bu müdahalenin karşısındayız" dedi.

KRONOS 14 Aralık 2022 GÜNDEM

Siyası yasak ve hapis cezası alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ilişkin açıklamaların ardı arkası gelmiyor. Türkiye Komünist Partisi İstanbul İl Başkanlığı da bu kervana katıldı. İmamoğlu hakkındaki mahkeme kararı ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Söz konusu açıklama şöyle: “Seçim öncesi siyasete müdahale etmek, AKP’nin kuralı haline geldi. Toplumu edilgenleştirmek için ‘ortak değer’ ve ‘hakaret’ safsataları türettiler. Havuz medyası ve meclis muhalefeti de üzerine düşen görevi layıkıyla yaptı.

Eli kolu bağlanmış bir toplum arzuladılar, arzulamaya devam ediyorlar. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı dava ve bugün açıklanan karar, bu anlamda siyasi bir mesaj içermektedir. Mesaj açıktır: ‘Güç ve yetki bende, her şeyi yaparım’ denilmektedir.


 

Her ne olursa olsun, halkın seçme hakkına yönelik bu müdahalenin karşısındayız! Gayemiz açıktır: Emekçi halkın kendi kaderini eline aldığı bir düzen istiyoruz. TKP İstanbul İl Örgütü olarak, İstanbul’daki yurttaşlarımızın haklarının çiğnenmesine izin vermeyeceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com