TMO’dan 300 kamyon buğday çalındı

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin deposundan 7 bin 500 ton buğday çalındı. Ne görgü şahidi var ne de bir fâil. TMO'nun zararı 67 milyon TL.

KRONOS 22 Kasım 2023 EKONOMİ

Konya’nın Çumra ilçesinde Toprak Mahsülleri Ofisi’nin (TMO) kiraladığı geçici bir depodan 7 bin 500 ton hububat çalındı. Hırsızlığın TMO’ya 67 milyon Türk Lirası’na mâl olacağı belirtiliyor.

Hırsızlığın ifşa olmasının akabinde TMO’nun “Depolarda bir miktar ürünün bulunmadığı tespit edilmiştir.” cevabını vermesi “Pes!” dedirtti.

Çumra buğday hırsızlığı vakası ile çalkalanırken ne TMO ne de Cumhuriyet Savcılığı herhangi bir beyanda bulundu. “300 kamyon dolusu buğday TMO malın nasıl çalındı?” sorusu şu ana kadar cevapsız kaldı.

DEPODAN BU KADAR BUĞDAY ÇALINIRKEN KİMSE GÖRMEMİŞ!

Merhaba Gazetesi’nin haberine göre, hırsızlık vakasına sahne olan deponun kapasitesi 20 bin ton. Depoya mısıra yer ayırmak için giden memurlar, gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Emanet verilen buğdaylar çalınmıştı.


 

Hırsızlığın ne zaman ve nasıl yapıldığı sır gibi saklanıyor. Buğday hırsızlığını kimsenin görmemesi de soru işaretlerinin sayısını artırıyor.

Konuya yakın kaynaklar, organize hırsızlık vakası ile karşı karşıya olunduğunu belirtiyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com