Rıza Kayaalp olimpiyat üçüncüsü

Tokyo’da düzenlenen Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye 4. madalyasını kazandı. Güreşte erkekler grekoromen 130 kiloda mücadele eden dünya 1 numarası Rıza Kayaalp, İranlı rakibini 7-2 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

SENA GÖKÇE 02 Ağustos 2021 SPOR

Rıza Kayaalp

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda bir madalya da Rıza Kayaalp’ten geldi. Türkiye’nin en önemli sporcuları arasında yer alan 4 kez dünya şampiyonu Rıza Kayaalp, güreşte erkekler 130 kilo grekoromen stilde bronz madalya kazandı. Kayaalp, bronz madalya mücadelesinde İranlı Amin Mirzazadeh’i 7-2 mağlup etti.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye 4. madalyasını güreş branşında kazandı. Güreşte erkekler grekoromen stil 130 kiloda dünya 1 numarası olan Rıza Kayaalp, bronz madalya maçında İranlı Amin Mirzazadeh’i 7-2 mağlup ederek madalyanın sahibi oldu. Rıza Kayaalp, bu sıkletteki en büyük rakibi Kübalı Mijain Lopez Nunez’e mağlup olarak final şansını kaybetmişti.

OLİMPİYATLARDA ÜST ÜSTE 3 MADALYA BİRDEN KAZANDI

Türkiye’nin güreşteki en önemli temsilcilerinden biri olan 4 kez dünya şampiyonu Rıza Kayaalp, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalyanın sahibi oldu. Olimpiyat kariyeri ilk kez 2008’de başlayan Rıza, Pekin’de düzenlenen organizasyonda daha 2. Turda elenerek veda etmişti. 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda Kübalı rakibi Mijain Lopez Nunez’e yarı finalde kaybederek bronz madalya kazanan 31 yaşındaki milli sporcu, 2016 Rio Olimpiyatları’nda ise finalde yine Kübalı rakibine kaybederek gümüş madalyanın sahibi olmuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com