TRT, Özel’in yayınını kesti: ‘Erdoğan 2 bin 952, ben 43 dk.’ diyordu ki…

CHP lideri Özgür Özel, TRT Haber’in konuşmasını canlı yayında vermeye başladığını öğrenince kanal hakkında açıklama yapmaya başladı. Özel, henüz konuya girmeden TRT yayını kesti.

KRONOS 27 Şubat 2024 GÜNDEM

Partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TRT’nin yayına girdiği haberini alınca, TRT’nin partisi ve diğer muhalefet partilerine ayırdığı sürelere dikkat çekmeye başladı. Ancak TRT, Özgür Özel daha bu açıklamaya başlamadan yayını kesti.

TRT Haber’in X’te paylaştığı videoya göre kanal, Özel’in konuşmasını 3 dakika 25 saniye yayınladı. TRT Haber, ardından da paylaşımı X hesabından kaldırdı.


‘TRT’Yİ CENAZEME İSTEMİYORUM’

Özel, konuşmasında TRT’yi şu sözlerle eleştirdi: “TRT Anayasal bir kurum. TRT Kanunu, Anayasa’ya dayanarak çıkarılmış. Anayasa diyor ki ‘TRT özerktir ve tarafsızdır.’ O tarafsız TRT, Murat Kurum 29 dakika Ekrem İmamoğlu 0, Hamza Dağ 26 dakika Cemil Tugay’a 0, Turgut Altınok’a 17 dakika Mansur Yavaş 0. Yapmış oldukları yayında tarafsız davranacaklarını bu Meclis talimat vermiş. İşte AKP’nin bir kamu televizyonunu kendi yayın organı haline getirdiğinin göstergesi. 1 Ocak’tan bu yana Recep Tayyip Erdoğan 2 bin 952 dakika bana 43 dakika. Genel Merkez yanarsa haber yapacaklar herhalde. Beni de ölürsem cenaze törenimi verecekler herhalde. Bir gün ölürsem TRT’yi cenazeme istemiyorum.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com