TTB: Şebnem Korur Fincancı özgür bırakılsın

TTB Merkez Konseyi, Şebnem Korur Fincancı'nın tutuklanmasına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, "Şebnem Korur Fincancı özgür bırakılsın. Meslek örgütümüze yönelik baskılara son verilsin" denildi.

KRONOS 27 Ekim 2022 GÜNDEM

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın tutuklanmasının ardından açıklama yaptı. Açıklamada, “Şebnem Korur Fincancı özgür bırakılsın. Meslek örgütümüze yönelik baskılara son verilsin” denildi.

TTB 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, “Şebnem Korur Fincancı özgür bırakılsın, meslek örgütümüze yönelik baskılara son verilsin. TTB ve tabip odaları olarak uzun yıllardır yaşam hakkı, sağlıkta şiddet, hekimlerin özlük hakları ve toplum sağlığı için büyük bir mücadele yürüyoruz. Aynı zamanda sağlıklı bir toplum için vazgeçilmez olan yoksulluğa karşı mücadelede sendikalarla, meslek ve kitle örgütleriyle birlikte mücadele ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Ökten, şöyle devam etti:

“Çok doğal olarak biz hekimler baskılara, anti demokratik uygulamalara karşı demokrasi, özgürlük ve barış için büyük bir çaba harcıyoruz. İktidar çevrelerinin tüm düşmanlaştırma çabalarına karşı ’emek bizim, söz bizim’ diyerek inatla toplumun sağlık ve yaşam hakkına sahip çıkıyoruz. İktidar çevrelerinin TTB’ye karşı yürüttüğü susturma, etkisizleştirme, kapatma girişimleri ve TTB Merkez Konseyi Başkanı’nın tutuklanması, tüm mücadele ve ısrarlarımızın sonucudur.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com