TTB’den Şebnem Korur Fincancı’ya açılan soruşturmaya tepki

Irak Kürdistanı Bölgesi'nde TSK tarafından PKK'ya yönelik operasyonda kimyasal silah kullanıldığı iddia edilen görüntüleri inceleyen Şebnem Korur Fincancı hakkında "terör" soruşturması açılmasına başkanı olduğu TTB'den tepki geldi.

KRONOS 21 Ekim 2022 GÜNDEM

Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı

Irak Kürdistanı Bölgesi’nde TSK tarafından PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda kimyasal silah kullanıldığı iddia edilen görüntüleri inceleyen Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında “terör” soruşturması açılmasına tepki yağdı.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, Fincancı’nın bir yayın organında uzmanlık alanına dair yaptığı açıklamaların ardından hedef gösterildiğini belirtti.

TTB tarafından yapılan açıklamada, “Şebnem Korur Fincancı hocamız her zaman yaşamın ve yaşatmanın yanında; silahın ve şiddetin karşısında yer almıştır. Bu yönüyle kanalın yayın politikası ve haber diliyle hocamızın ifade ettikleri arasında bir bağ yoktur” ifadeleri yer aldı.

‘HEDEF GÖSTERİLMESİNİ KABUL ETMİYORUZ’

Açıklamaya şöyle devam edildi:

“Şebnem Korur Fincancı’nın hiçbir kurum ve kuruluşu hedef almayan, hakikatin ortaya çıkmasına yönelik bilimsel yöntemi dile getirdiği açıklamaları nedeniyle hedef gösterilmesini kabul etmiyoruz. Birçok etik ilke ve uluslararası sözleşme hekimler olarak bizlere, yaşamın ve yaşatmanın yanında yer alma sorumluluğunu vermektedir. Bizler de dün olduğu gibi, bugün de yaşamın ve hakikatin yanında olmayı sürdüreceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com