TÜGVA’nın eski yöneticisinden Saray’ın Audi filosu üzerinden dolandırıcılık

TÜGVA'nın eski yöneticisi Latif Çetintaş'ın da aralarında olduğu 3 kişiye dolandırıcılık davası açıldı. Sanıklar kendilerini Saray'a yakın biri olarak tanıtarak uygun fiyata Audi araç alacakları iddiasında bulundu ve milyonlarca lirayı gaspetti.

KRONOS 21 Mayıs 2024 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) eski yöneticisi Latif Çetintaş’ın da aralarında olduğu 3 kişiye dolandırıcılık davası açıldı. İkisi tutuklu üç kişi, Cumhurbaşkanlığının adını kullanarak uygun fiyata Audi marka araç temin edecekleri vaadi ile para almakla suçlanıyor. İddianameye göre Çetintaş, babasını Cumhurbaşkanının koruma müdürü; diğer sanık Berke Meşe ise annesini Cumhurbaşkanlığı basın danışmanı olarak tanıttı.

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen kabul edilen iddianamede, Berke Meşe (30), annesi Nilgün Meşe (54) ile Latif Çetintaş (34) hakkında dolandırıcılık iddiasıyla dava açıldı.

Berke Meşe ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜRGEV) eski yöneticisi Latif Çetintaş’ın tutuklu bulunduğu dosyaya göre, üç sanık Ekte’yi, Cumhurbaşkanlığının adını kullanarak dolandırmakla suçlanıyor.

KENDİSİNİ ERDOĞAN’IN BASIN DANIŞMANI OLARAK TANITTI

Mehmet Ekte’nin iddianamede yer alan ifadesinde, Berke Meşe, oturdukları siteye çakarlı araçla geldiğini annesini ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın basın danışmanı olarak tanıttı. Ekte, bir diğer sanık Latif Çetintaş’ın ise AKP İstanbul İl Gençlik Kolları yöneticisi olduğunu, babası M. Çetintaş’ın da Cumhurbaşkanlığında koruma müdürü olduğunu söylediğini iddia etti.

AUDİ FİLOSUNDAN EL ALTINDAN SATIŞ İDDİASI

Ekte’nin ifadesine göre, Meşe ve Çetintaş, Cumhurbaşkanlığı’nın 50 adetlik Audi filosu aldığını söz konusu araçlardan 7 tanesini el altından kendisine satabileceklerini söyledi. Ekte, birkaç parça halinde toplam 21 milyon 100 bin lirayı ikilinin hesabına gönderdi. Anılan paranın 2.6 milyonu Meşe’nin, 18.5 milyonu ise Çetintaş’ın hesabına geldi. Ancak, aradan uzun bir süre geçmesine rağmen ne Audi araçlar teslim edildi ne de para iadesi yapıldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com