Turgut Altınok, ‘tapuyu göstersinler, istifa edeyim’ demişti: Murat Ağırel belgeleri yayınladı

Gazeteci Murat Ağırel, AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok'un Antalya'daki 600 dairesine ait olduğunu belirttiği tapuları yayınladı. Altınok daha önce 'Tapuları göstersinler, istifa edeyim' açıklamasını yapmıştı.

KRONOS 26 Mart 2024 GÜNDEM

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, eksik malvarlığı beyanı iddialarıyla gündeme gelmişti. İddialara göre Antalya’da 600 dairesi olduğu öne sürülmüş, Altınok ise bu iddialara karşılık ‘Tapularını göstersinler, istifa edeyim’ şeklinde açıklama yapmıştı. Halk TV, Altınok’un Antalya’daki 600 dairesine ait olduğu belirtilen tapuları yayınladı.

Halk TV’de yapılan açıklamada, Altınok’un tapu açıklamasıyla ilgili olarak şu ifadeler kullanıldı:

“DEMEK Kİ PARALAR BAŞKA DEĞERDE TAŞINIYOR”
“Sayın Turgut Altınok tüm mal varlığını açıklamadı. Banka hesaplarını açıklamadı, altın ve döviz gibi değerleri belirtmedi. Üstelik ‘ben emekli maaşımı aldığım hesabım haricinde hesap kullanmıyorum’ dedi. Demek ki paralar başka bir değerde taşınıyor. Ben bu arsaların açıklanmasından sonra bu arazilerin büyüklüklerini merak ettim ve araştırdım. Sonuç olarak, bu parsellerin birçok ilimizden daha büyük olduğunu gördüm. Ardından, bu arsaların bir tanesinin kat karşılığında da verildiğini öğrendik. Bu gelir kaydedilmesi gereken bir durumken kaydedilmemiş. Ben araştırmalarım sırasında, Altınok’un hem abisinin hem de kendisinin Antalya’da arsaları olduğunu öğrendim. Bu arsanın üzerine 660 dairenin yapıldığını gördüm. Bunlar belgelerle kanıtlanmış durumda. Sayın Altınok ‘ispatlayın benim böyle bir dairem yok’ diyor… Ancak benim ulaştığım belgeler, mal varlığının ve işleyişin Altınok’un kardeşi Hacı Altınok üzerine devredilmiş olabileceğini gösteriyor…”


“3 YILDIR VERGİ ÖDENMEMİŞ”
“Ankara’da 67 dairesi olan şirket vergi ödemiş mi peki? Hayır, 3 senedir ödememiş. Bu bilgiler ışığında Antalya’yı araştırmaya başladım. Belgelere göre devlet hava meydanlarıyla iletişime geçilmiş. Turgut Altınok Antalya’daki daireleri kabul etmedi, ‘bununla ilgili herhangi bir tapu yok’ demişti, fakat işte o belgeler ve tapu.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com