Turgut Altınok’un akaryakıt istasyonu da varmış: Bakın bunlar trilyonluk işler…

Gazeteci Murat Ağırel'den Turgut Altınok'un mal varlığına ilişkin yeni iddia: "Bu binaların hemen yanında bir de akaryakıt istasyonu fena olmaz demiş. O dönem imar yokmuş ama belediye AKP’ye geçince imar çıkmış akaryakıt istasyonu da halledilmiş. Bakın bu işler trilyonluk işler."

KRONOS 26 Mart 2024 GÜNDEM

AKP’nin Ankara adayı Turgut Altınok’un malvarlığına ilişkin tartışmalar sürüyor. Turgut Altınok’un mal varlığını eksik açıkladığını ve Antalya’da 600 dairesi olduğuna dair iddiaları gündeme getiren gazeteci Murat Ağırel’den yeni bir iddia gündeme geldi.

Turgut Altınok’un “açıkla” dediği tapu ve belgeleri bulduğunu belirten Ağırel, AKP’li adayın akaryakıt istasyonu olduğunu ve nasıl imar izni aldığını açıkladı.

Murat Ağırel, “Tapuya göre arazi 12 bin 129 metrekare. Proje bilgilerinde toplam inşaat alanı 50 bin metrekare gözüküyor. Dört katından fazla büyüklüğünde imar izni verilmiş. Üç blok 15 kat 1+1 daireler hepsi. Apartmanlar hemen havaalanının yanında yükseliyor. Resmi yazılar yazılıp izinler de alınmış. E tabii ‘Bu binaların hemen yanında bir de akaryakıt istasyonu fena olmaz’ demiş Altınok, o dönem CHP belediye başkanına gidip durumu anlatmış. O dönem imar yokmuş ama belediye AKP’ye geçince imar çıkmış akaryakıt istasyonu da halledilmiş. Bakın bu işler trilyonluk işler. Aile efradına ait diğer istasyonlardan bahsetmiyorum bile” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Murat Ağırel, mal varlığını açıklayan AKP’nin Ankara adayı Turgut Altonok’un Antalya’da 600 dairesi daha olduğunun iddia etmişti. Altınok’un açıkladığı mal varlıkları arasında 22 arsa, 23 tarla, 9 ev, 2 ‘kargir ev’, 2 ‘kargir bina’, bir de bostan yer alıyordu.

Ağırel, “Bana bir takipçim ulaştı, listelerdeki 6 milyon metrekarenin haricinde, Antalya’daki havalimanına yakın bir yere konut yapılıyor ve orada Sayın Altınok’un 600 dairesi olduğunu söyledi. Bunlar bildirilmemiş. Fotoğraflar ve parselleri gönderildi oradaki insanlar bunu iddia ettiler. Altınok tarafına ulaşmaya çalıştığımda onlar bana dönmediler” demişti.

Altınok ise “Antalya’da 600 konutunuz var mı?” sorusuna “Babadan kalan, daha önceki mal varlığımızı söylüyorum. Babadan kalan…” yanıtını vermişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com