Turkcell CEO’sundan seçim gecesi açıklaması: İnternet çökmez, bu seçimin tarafı değiliz

Çalışanlarına seçimin ertesine kadar merkez ofise almayacak olan Turkcell'den açıklama geldi: "Bizim işimiz erişimin kopmaması. Çok iddialı bir cümle ama Turkcell interneti çökmez. Biz bu seçimin tarafı değiliz."

KRONOS 12 Mayıs 2023 GÜNDEM

Turkcell’in İstanbul’daki merkez çalışanlarına mesaj atarak, seçim gecesi “teknik altyapı çalışmaları” nedeniyle plaza ve ofislere giriş yapılamayacağını duyurması tartışmalara neden oldu.

Çalışanlarına seçimin ertesine kadar merkez ofise almayacak olan Turkcell’den yeni bir açıklama geldi. Turkcell’in CEO’su Murat Erkan, “Bizim işimiz erişimin kopmaması. Çok iddialı bir cümle ama Turkcell interneti çökmez. Teknoloji işinde mutlaka aksilikler olur biz onlar olmasın diye bu çalışmaları yapıyoruz. Daha önceki seçimde de bu çalışmayı yaptık. Turkcell ile ilgili bir sorun oldu mu? Olmadı. Biz bu seçimin tarafı değiliz” dedi.

Turkcell’in CEO’su Murat Erkan, “Plazada internet mi olur? Plazaya insan girmemesiyle internet ya telefon iletişimi kesilir mi? Plazayı kapatmasak da internet kesilip, yavaşlatılabilir. 2 gün boyunca alt yapı ile ilgili teknik ekibimiz ofiste çalışacak” diye konuştu.

‘SÜRECİ ÇOK HASSAS YÖNETİYORUZ’

Erkan, şunları söyledi:

“VPN bağlantısı bizim kendi dahili şebekemize bizim ekiplerimizin bağlanması demek. Teknik çalışma yapılırken dışardan arkadaşlarımızın VPN’ye erişememesi gerekiyor.

Türkiye’de interneti sadece Turkcell sağlamıyor. Türkiye’nin Turkcell’i olarak daha önceki seçimlerde de aynı uygulamaları yaptık. Süreci çok hassas yönetiyoruz. Allah korusun bu internet…


 

Ama bizim işimiz erişimin kopmaması. Çok iddialı bir cümle ama Turkcell interneti çökmez. Teknoloji işinde mutlaka aksilikler olur biz onlar olmasın diye bu çalışmaları yapıyoruz. Daha önceki seçimde de bu çalışmayı yaptık. Turkcell ile ilgili bir sorun oldu mu? Olmadı. Biz bu seçimin tarafı değiliz. Birçok kuruma partilere, kamu kuruluşlarına hizmet veriyoruz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com