Turkcell’de üst düzey istifa: Deprem yayınında interneti çekmemişti…

Türkiye'nin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Turkcell'de üst düzey bir ayrılık yaşandı. 2019 yılından beri şirketin Genel Müdürlük görevini üstlenen Murat Erkan, kendi isteğiyle görevinden ayrıldı.

KRONOS 12 Eylül 2023 EKONOMİ

2008 yılından bu yana Turkcell’de görev yapan, 2019 yılından itibaren de şirketin Genel Müdürlüğünü üstlenen Murat Erkan, kendi isteğiyle görevinden ayrıldı.

Ayrılığa ilişkin Turkcell’in KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu) açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“15 Mart 2019 tarihinden bu yana Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Erkan, 11 Eylül 2023 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır. 15 yılı aşkın süredir Turkcell Grubu bünyesinde üst düzey görevler üstlenen ve başarılı çalışmalara imza atan Murat Erkan’a bugüne dek sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor; bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz.”

İNTERNETİ ÇEKMEMİŞTİ…

Maraş merkezli depremlerin ardından GSM operatörlerinin hizmet verememesi, kamuoyunda eleştiri konusu olmuş; Murat Erkan, depremin 5’inci gününde Cüneyt Özdemir’in YouTube yayınına bağlanmış ancak internet bağlantısındaki kesinti gündem olmuştu. Erkan’ın internetinin çekmemesi büyük tepkilere yol açmıştı. Bakanlık da GSM operatörlerinin depremdeki yetersizliklerin kabul etmişti.

Murat Erkan ve Ekrem İmamoğlu

İMAMOĞLU ZİYARETİ ÇOK KONUŞULMUŞTU 

2019’daki yerel seçimlerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tebrik ziyareti gerçekleştirilen Murat erkan özellikle iktidara yakın medyada tarafından eleştiri bombardımanına tutulmuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com