Türkeş’ten Bahçeli’ye: ‘Andımızı tekrar okutun ya da ittifakı bozarım’ de

Eski AKP Milletvekili Türkeş, Danıştay'ın 'Andımız'ın okunmayacağı kararı üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çağrıda bulunarak, "Devlet Bey, işte beklediğin an! Geç karşılarına: 'Millete sözüm var Andımızı tekrar okutun yada ittifakı bozarım' de! Gör bakalım okutuyorlar mı okutmuyorlar mı!" dedi.

KRONOS 15 Mart 2021 GÜNDEM

Eski AKP milletvekili Kutalmış Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulunarak, “Millete sözüm var Andımızı tekrar okutun ya da ittifakı bozarım’ de!” dedi.

Eski AKP Milletvekili Kutalmış Türkeş, Danıştay’ın ‘Andımız’ın okunmayacağı kararı üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulundu. Türkeş, Twitter üzerinden Bahçeli’nin videosu ile birlikte yaptığı paylaşımda, “Devlet Bey, işte beklediğin an! Geç karşılarına: ‘Millete sözüm var Andımızı tekrar okutun yada ittifakı bozarım’ de! Gör bakalım okutuyorlar mı okutmuyorlar mı! Yaparsan Türk tarihine şerefle geçersin, yapmazsan MHP’yi esir, kendini de rezil etmiş şekilde tarihe geçersin! Hodri Meydan!” ifadesini paylaştı.


 

Paylaşılan videoda Bahçeli’nin 2014 yılında Öğrenci Andı’nın yasaklanmasıyla ilgili “En az haftada bir gün o ikametgâhın önünde Andımızı okutmazsam namerdim. Devlet dairelerinden sildiğin T.C’yi her tarafa tekrar yazdırmazsam namerdim. Bunların alayının hesabını sormazsam da namerdim. Ama Cenab-ı Allah ne büyük ki günü saati geldi, bir işaret koydu. Nedir o? 17 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu…” ifadesini kullanmıştı.

Kutalmış Türkeş, başka bir twettende ağabeyi Tuğrul Türkeş’e şöyle seslendi: “Sayın Tuğrul Türkeş, beni hiç bir zaman MHP üyesi dahi yapmadılar ama Siz MHP de başkan yardımcılığı yaptınız, o dönemde milliyetçiliğe ayak uzatmaya kalkanın ayaklarını kırarız diyordunuz! İşte sana fırsat! Madem Türkeş’in oğlusun BABAMIZA YAKIŞANI YAP KIR O BACAKLARI OKUT ANDIMIZI!” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com