Türkiye’ye gelen Almanya Cumhurbaşkanına ‘İsrail’ protestosu

Türkiye ziyareti kapsamında İstanbul'a gelen Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, İsrail politikasından dolayı İstanbul Sirkeci’de bir grup tarafından protesto edildi.

KRONOS 22 Nisan 2024 GÜNDEM

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, ziyaret için geldiği İstanbul’da, Almanya’nın İsrail’e destek vermesi nedeniyle protesto edildi.

Steinmeier, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla 1961’de ilk Türk işçi kafilesinin Almanya’ya uğurlandığı Sirkeci Garı’nda ‘Gurbette Hasret’ sergisini ziyareti sırasında bir grup tarafından protesto edildi.

Almanya’nın İsrail’e verdiği desteği protesto eden grup, “Katil Almanya Türkiye’den defol” ve “Soykırım suçlusu katil Almanya” sloganları attı.

VALİLİK: GÖZALTI YOK

İstanbul Valiliği yetkilileri güvenlik güçlerinin protesto gösterisi sırasında “uzaklaştırma” yaptığını, henüz herhangi bir gözaltı işleminin olmadığını belirtti.

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, üç günlük Türkiye ziyaretinin ilk durağı İstanbul’a gelmişti. Steinmeier ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak saat 11.58’de İstanbul Havalimanı’na inmişti.


Steinmeier, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 100. yılı dolayısıyla Türkiye’ye yaptığı bu ilk ziyarette İstanbul, Gaziantep ve Ankara’da temaslarda bulunacak.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com