Tutuklanan anne ve babası Enis bebeğe böyle veda etti

Üç aylık Enis bebeğin annesi ve babası Edirne'den Yunanistan'a geçmeye çalıştıkları iddiasıyla tutuklandı. Anne Sümeyye Tercanlıoğlu'nun oğlu Enis'e vedası yürükleri burktu.

SEVİNÇ ÖZARSLAN 08 Ekim 2023 GÜNDEM

Gülen cemaatine yönelik davalar kapsamında 6 yıl 3 ay hapis cezası verilen ev hanımı Sümeyye Tercanlıoğlu ve 7 yıl 6 ay hapis cezası verilen eşi, sınıf öğretmeni Zarif Tercanlıoğlu dün gece yarısı saat 23.30’da Yunanistan’a geçmeye çalıştıkları iddiasıyla Edirne Adliyesi’nde tutuklandı.

23 Haziran 2023’te dünyaya gelen ve anne sütüyle beslenen üç aylık oğulları Enis bebek teyzesine teslim edildi. Anne Tercanlıoğlu’nun ifadesi alındıktan sonra jandarmalar eşliğinde bebeğiyle birlikte adliye koridorlarındaki yürüyüşü ve oğluna vedası yürekleri burktu.


Daha önce kapatılan eğitim kurumlarında görev yapan Zarif Tercanlıoğlu’nun, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin 26 Eylül 2023’te açıkladığı Yalçınkaya kararına göre suç olmayan mesajlaşma programı Bylock kullandığı iddiası ve tanık ifadeleri gerekçe gösterilerek tutuklandığı ve bir yıl hapis yattıktan sonra 2018’de tahliye olduğu öğrenildi. Sümeyye Zarifoğlu’nun ise aynı yıl tanık ifadelerine dayanılarak gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı belirtildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com