Tutuklu kalp hastası Adem Erdoğdu, 9 günlük Covid-19 tedavisinin ardından cezaevine geri götürüldü

Cezaevinde koronavirüse yakalanan ve hastanede tedavi altına alınan Adem Erdoğdu, tedavisinin 9. gününde cezaevine geri götürüldü. Erdoğdu’nun kalbi yüzde 35 randımanla pil yardımıyla çalışıyor.

KRONOS 06 Mayıs 2021 GÜNDEM

Tutuklu hasta Adem Erdoğdu

Üç yıldır Sakarya Ferizli Cezaevi’nde tutuklu bulunan kalp hastası Adem Erdoğdu, geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanmış ve Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Ailesinin ne hastaneden ne de cezaevinden uzun süre haber alamadığı Erdoğdu, tedavisinin 9. gününde doktor raporuyla cezaevine geri götürüldü.

Eşinin cezaevine geri götürülmesini sosyal medya hesabından duyuran Birsen Aydoğdu, “Kalp hastası Adem Erdoğdu hastanedeki 9. gününde cezaevine götürüldü. Sayın Cezaevi Yönetimi ve cezaevinde kalabilir raporu veren sayın doktorlar, Covid-19’u yeni geçirmiş eşimin, sağlığına TEK BAŞINA ŞARTLARI DAHA DA ZOR OLAN HÜCRE KARANTINASINDA MI KAVUŞACAK?” ifadelerini kullandı.


 

Adem Erdoğdu’ya 19 Ekim 2020 tarihinde kalp pili takılmıştı. Kalp yüzde 35’le ancak çalışabilen Erdoğdu, 2015 yılında da anjiyo olmuştu. Erdoğdu, hastane dönüşü cezaevinin karantina koğuşunda kalacak.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com