Tutuklu yönetmen Terzioğlu’nun eşi: Eşim bile bile ölüme terk ediliyor

21 aydır Silivri'de tutuklu bulunan yönetmen Fatih Terzioğlu, sürekli kusuyor, aşırı kilo verdi, konuşmakta bile zorlanıyor. Eşinin son tahlil sonuçlarını paylaşan Esra Terzioğlu, "Bile bile ölüme terk ediliyor" dedi.

KRONOS 25 Haziran 2020 GÜNDEM

ANKARA –  21 aydır Silivri 7 Nolu L Tipi Cezaevinde bulunan yönetmen Fatih Terzioğlu’nun sağlık durumu günden güne kötüye gidiyoror. Eşinin son tahlil sonuçlarını paylaşan Esra Terzioğlu, “Eşimin dün gece çıkan tahlil sonuçları ektedir. Pembe şeritler normal olmayan değerleri gösteriyor. Crp oranı artıyor. Son tahlilde sonuç 38 idi. Böbreklerinin de çok susuz kaldığı anlaşılıyor. LÜTFEN ACİLEN BİRŞEYLER YAPILMASI GEREKİYOR!
Eşim bile bile ölüme terk ediliyor” dedi.

“TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANEYE YATMASI GEREKİYOR”

Esra Terzioğlu, yayınladığı videoda bir aydır sürekli kusan eşinin son halini görünce şok olduğunu anlattı söyledi. Terzioğlu, “Berbat bir haldeydi. Dehşet derecede çok kilo vermişti. Konuşamıyordu. Benimle konuşurken gözleri kapanıyordu” ifadelerinin kullandı. Terzioğlu, “Eşim dün Silivri Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Bu sabah doktorlarla görüştüm. Karaciğerde kitle tesbit edildi. Akciğerde enfeksiyon var. Karın boşluğu su ile dolu. Acilen ayrıntılı tetkikler gerekiyor” şeklinde konuştu.

DOKTORLAR BÖBREK YETMEZLİĞİ BAŞLADI DİYOR

Sonuçları gösterdiği doktorların dediklerini de paylaşan Terzioğlu, “Bu tahlil sonuçlarına göre doktorların yorumu; böbrek yetmezliği başladığı. Acilen tedavi yapılmazsa diyaliz gerekebilir. Lütfen lütfen acilen tedaviye başlanması gerekiyor. Acil tahliye edilmesi gerekiyor!” dedi.

SÜREKLİ KUSUYOR

15 dua mesajı gerekçe gösterilerek tutuklanan ve 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Fatih Terzioğlu, Ramazan Bayramı’ndan sonra hastalandı ve sürekli kusmaya başladı. Bir ay içinde iki kez cezaevi kampüsü içindeki hastaneye götürülen Terzioğlu serum verildikten sonra tekrar cezaevine gönderildi. Kanındaki iltihap oranı bir haftada 19’dan 38’e çıkan Terzioğlu’na henüz bir teşhis konulmadı. Ailesinin dışarıda tam teşekküllü bir hastaneye götürülmesi taleplerine cevap verilmedi. Cezaevi hastanesine götürüldüğü için de şu anda tek başına karantinada. Sürekli kustuğu için ilaç içemiyor. Zayıflıktan dişleri dışarıya çıkmış durumda.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com