Twitter, Bahçeli’nin öğrencileri hedef alan paylaşımını engelledi

Twitter, İçişleri Bakan Soylu'nun ardından MHP lideri Bahçeli'nin Boğaziçi Üniversitesi'nde eylem yapan öğrencilere yönelik paylaşımını engelledi. MHP, Twitter'i terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı olanlara destek vermekle suçladı.

KRONOS 04 Şubat 2021 GÜNDEM

Twitter,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini hedef alan paylaşımına kısıtlama getirdi.

Sosyal medya platformu Twitter MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini hedef gösterdiği ve vandallık terör terör terör suçladığı bazı tweetlerini topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle kısıtlama getirdi.

MHP’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Sayın Bahçeli terörist ve öğrenci ayrımını ortaya koyduğu halde -ki bu emniyet tarafından da teyit edilmiştir- okyanus ötesinden Twitter buna tepki göstermiştir. Boğaziçi üniversitesi önünde eylem yapan terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı olanlara Twitter ve Twitter’ın arkasındaki güçler destek vermiştir. Genel başkanımızın bazı paylaşımlarına kısıtlama getirilmiştir” denildi.


Twitter daha önce de yine Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile ilgili nefret suçu işleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bazı tweetlerine de uyarı koymuştu, Soylu’nun bazı tweet’leri ise Fransa’da erişime kapatılmıştı.

‘BAŞI EZİLMESİ GEREKEN ZEHİRLİ YILAN’

Bahçeli’nin engellenen mesajında şu ifadeler yer almıştı:” Sırtlarını ajanlara, zalimlere ve karanlık çevrelere dayamış olanlar evlat değil başı ezilmesi gereken zehirli yılanlardır. Yasa dışı eylemleri diğer üniversitelere teşmil etmek için kuyruğa girenler bunun bedelini acıklı şekilde ödemelidir.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com