Twitter kullanıcılarına para kazandıracak

Twitter, kullanıcılarının takipçilerinden ödeme almasına izin vermek istiyor. Şirket, bunu gerçekleştirmek için çalışmalara başladı.

KRONOS 11 Şubat 2021 DÜNYA

Twitter, sosyal medya ve internet ağları üzerinden insanlara para kazandıran platformlarla rekabet edebilmek için bir dizi çalışma başlattı.

Twitter Inc. İcra Kurulu Başkanı Jack Dorsey Çarşamba günü yaptığı açıklamada, şirketin yeni bir çalışma üzerinde olduğunu söyledi. Buna göre kullanıcıların takipçilerinden bahşiş veya dijital ödemeler almalarına izin verilecek.

AMAÇ: EKONOMİK TEŞVİK

John Dorsey Twitter’a bu özelliği getirmenin, platformun 192 milyon kullanıcı tabanından daha fazla para ve etkileşim kazanmasına yardımcı olacağını kaydetti. Dorsey, Sanal Goldman Sachs Teknoloji ve İnternet Konferansı’nda konuyla ilgili olarak, “Odaklanmak istediğimiz ilk şey, Twitter’a katkıda bulunan kişilere ekonomik teşvik.” ifadelerini kullandı.

KAZANÇ ÇEŞİTLENECEK

Kullanıcı bahşişleri ve içerik abonelikleri gibi yeni özelliklerin tanıtılması, şirketin şu anda esas olarak Twitter’da reklam satarak kazandığı gelirini çeşitlendirmesine yardımcı olabileceği şeklinde yorumlandı. Aynı zamanda şirket, analistlerle yaptığı kazanç görüşmesinde aboneliklerin gelecek yıla kadar şirketin geliri açısından anlamlı olması bekleniyor.

REVUE HAMLESİNİN DEVAMI

Geçen ay Twitter, uzun içerikler oluşturmak isteyen kullanıcıları için Revue adında yeni bir alan satın aldı. Burada Twitter kullanıcıları, ücretsiz bir şekilde istedikleri haber bültenlerini paylaşabilecek.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com