Twitter ‘nefret suçu’ uyarısı yaptı, Soylu Telegram’da kanal açtı

Bakan Soylu, mesajlaşma programı Telegram üzerinde açtığı kanaldaki ilk mesajında Twitteri eleştirdi. Soylu, nefret söylemi içeren mesajına Twitter tarafından konulan uyarıyı sansür olarak niteledi.

KRONOS 02 Şubat 2021 GÜNDEM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mesajlaşma programı Telegram üzerinde açtığı kanaldaki ilk mesajında Twitteri eleştirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi önünde öğrencilerin düzenlediği bir resim sergisinde Kabe resminin yere serildiğine dair soruşturma sonrasında öğrencilerin gözaltına alındığını, “Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı” ifadesini kullanmıştı. Daha sonra Soylu’nu bu mesajı bazı ülkelerde engellenmişti ve uyarı yazısı konulmuştu.


 

Soylu, mesajlaşma programı Telegram üzerinde kanal oluşturdu. Soylu, Twitter’daki takipçilerini Telegram hesabına davet ederek “Twitter’ın yasaklama politikasını gördünüz değil mi? Bundan sonra Telegram hesabımı aktif bir şekilde kullanacağım” dedi.

Telegram üzerinden görüntülü mesaj paylaşan Soylu, “Twitter’ın yasaklama politikasını gördünüz değil mi? Bizim kutsalımıza, Kabe’mize yapılan hakaretleri, terbiyesizlikleri fikir özgürlüğü şeklinde değerlendiren Twitter, LGBT’yi, sapkınların kutsallarımıza saldırısına itiraz ettiğimiz, çocuklarımıza bu oyuna gelmemelerini tembihle söylediğimiz Twitte sansür getirdi. Bundan sonra Telegram hesabımı aktif bir şekilde kullanacağım” dedi.

 

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com