Ücretsiz izne çıkarılan NAK Kargo işçileri eylemde

Zorunlu ücretsiz izne çıkartıldıkları için 18 Ocak'tan bu yana eylem yapan NAK Kargo işçileri, “Direnişimizle, şartları insan onuruna yaraşır hale getirilmiş işimize dönmek istiyor ve adı ‘ücretsiz izin’ olan bu tuhaflığa son verilmesini istiyoruz" çağrısı yaptı.

KRONOS 04 Şubat 2021 GÜNDEM

Pandemi sebebiyle 'ücretsiz izne' çıkarılan Nak Kargo işçileri, işlerine geri dönmek için 18 Ocak'tan beri eylem yapıyor.

İzmir Işıkkent’te bulunan NAK Kargo’da işten çıkarılan işçiler, “İşimizi geri istiyoruz” diyerek işyeri önünde 18 Ocak’ta eylem başlattı.

HDP’DEN ‘İŞ VE AŞ BULUŞMALARI’  

İşçilerin perşembe günü gerçekleştirdiği basın açıklamasına HDP ‘İş ve Aş Buluşmaları’ kapsamında İzmir’de ziyaretlerde bulunan HDP Ekonomi Komisyonu’ndan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, Emek Komisyonu’ndan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Şaziye Köse ve milletvekilleri de katıldı.

İşçiler adına basın metnini okuyan Abdulkerim Bişkin, pandemi sebebiyle ve işlerin azaldığı bahanesiyle ücretsiz izne çıkarıldıklarını ve ancak NAK Kargo patronlarının ise işçi alımına devam ettiğini ifade etti.

‘ÜCRETSİZ İZİN UYGULAMASI SON BULSUN’   

“Bizler dışarıda, arkadaşlarımız içeride, birleşerek kazanacağız! Bu direnişimiz ile Nak Kargo patronlarının işçiye hem zulüm edip hem de, bu zulme sessiz kalmayanları kapı önüne koyma rahatlığını kendilerine asla hak olmadığını bilmelerini istiyoruz. Direnişimizle şartları insan onuruna yaraşır hale getirilerek işimize dönmek istiyor ve adı ‘ücretsiz izin’ olan bu tuhaflığa son verilmesini istiyoruz.”


 

‘DÜNYA, İŞÇİ SINIFININ ELLERİNDE DÖNÜYOR’  

Açıklama ardından konuşan Emek Komisyonu’ndan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Şaziye Köse ise şunları söyledi: “Pandemi, bize bir kez daha dünyanın işçi sınıfının ellerinde döndüğünü gösterdi. ‘Sermaye olmadan olmaz’ diyorlardı. Oysa pandemide sermayenin, zenginlerin yüksek güvenlikli evlerine çekildiğini, kendini korumak için ortadan kaybolduğunu gördük. Yanınızdayız, hayatın her alanında birlikte direneceğiz, birlikte kazanacağız.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com