Uğur Yılmaz, Rusya’da ‘Altın Mikrofon’ ödülüne layık görüldü

Opera sanatçısı Uğur Yılmaz, Rusya'da Yalta'ya Giden Yol Uluslararası Müzik Festivali'nde 'Altın Mikrofon' ödülüne layık görüldü.

KRONOS 27 Mayıs 2024 KÜLTÜR

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden opera sanatçısı Uğur Yılmaz 250 yarışmacı arasından önce finale çıktı. Peşi sıra da Altın Mikrofon ödülüne layık görüldü. Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kremlin Sarayı gibi prestijli bir sahnede Türkiye’yi temsil etmenin gurur ve mutluluğunu dile getirdi.

Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir Türk opera sanatçısı olarak ülkemi Kremlin Sarayı gibi sahnelerde temsil etmenin hazzı inanın paha biçilemez. Performans sonrası ülkem adına yaptığım konuşma sırasında nefesler tutuldu ve salon Cumhuriyetimizin ayak seslerini tekrar hatırladı.

TEŞEKKÜR
Aynı duyguları kendi ülkemde, kendi sahnelerimde yaşamak en büyük özlemim. Duygularıma tercüman olan tüm dostlarıma teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Rusya Zafer Bayramı kapsamında düzenlenen festivale 47 ülkeden katılım olurken, finale kalan 15 ses sanatçısı popüler Sovyet savaş şarkılarını kendi dillerinde seslendirdi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com