Ukrayna ordusu: Rusya’nın üç günlük gıda, yakıt ve mühimmatı kaldı

Ukrayna ordusu, Rus ordusunun üç gün daha yetebilecek kadar yakıt, gıda ve mühimmatının kaldığını iddia etti. Pentagon da Rusya'nın cephelerde zorlandığını açıkladı.

KRONOS 24 Mart 2022 DÜNYA

Rusya’nın Ukrayna’ya dönük işgali birinci ayını doldurmak üzere. Ukrayna ordusu, Rus ordusunun bundan sonra üç gün daha yetebilecek kadar yakıt, gıda ve mühimmatının kaldığını öne sürdü.

The Guardian’da yer alan habere göre, Rusya’nın başlattığı işgalin birinci ayında Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nden paylaşılan raporda, Rus ordusunun ilerleyişinin durduğu aktarıldı.

Ukrayna ordusundan bir yetkili “Rus güçlerinin belirli silah kategorileri de dahil olmak üzere ellerindeki malzemenin çoğunu kullandığını düşünüyoruz. Bazı raporlar, Rus ordusunun belirli birimlerinin çeşitli tedariklerinin eksik olduğunu gösteriyor.


 

“ZORLANIYORLAR”

ABD Savunma Bakanlığı’ndan bir yetkili de Rus ordusunda moral sorunları meydana geldiğini, aynı zamanda gıda, yakıt ve kıyafet eksiklerinin yaşandığını söyledi. ABD’li yetkili “Çok cephede zorlanıyorlar” dedi. Rusya’nın Ukrayna işgalinde bugün, bir ay geçmiş oldu. Ukrayna’nın çok sayıda şehrinde Rus bombardımanı sürüyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com