Uludağ’da ormanda kaybolan kadın 3 gün sonra bulundu

Uludağ'da 3 gün önce kaybolduktan sonra uzun süre yürüdüğü anlaşılan Gülefer Boynukısa, Kaplıkaya Mahallesi'nin üst kesimlerindeki ormanlık alanda bugün bir grup piknikçiye rastladı.

KRONOS 26 Temmuz 2021 GÜNDEM

Uludağ’da odun toplamak için gittiği ormanda kaybolan Gülefer Boynukısa, 3 gün sonra bulundu. Bitkin haldeki kadın, yiyecek bulamadığı için sadece su içere hayatta kaldığını söylediği gazetecilere yaptığı açıklamada, “Dolaştım dolaştım indim aşağılara, yola çıktım birine denk geldim.” dedi.

PİKNİKÇİLERE RASTLADI

Uludağ’da geçen cuma kaybolduktan sonra uzun süre yürüdüğü anlaşılan Gülefer Boynukısa, Kaplıkaya Mahallesi’nin üst kesimlerindeki ormanlık alanda bugün bir grup piknikçiye rastladı.

Kaybolduğunu söyleyen kadının durumu jandarmaya bildirildi.

Harekete geçen JAK ekipleri, kadını kaybolduğu yerden 25 kilometre uzaklıkta buldu. Bir süre sırtta taşınan kadına askerlerden biri de ayakkabısını verdi.

BİR ŞEY YEMEMİŞ

AFAD Bursa Müdürü Yalçın Mumcu da kayıp kadınının sağ olarak bulunmasından dolayı ailesinin de kendilerinin de çok mutlu olduklarını ifade etti. Sağ bulunduğunu duyunca Boynukısa’nın eşinin de çok sevinçli olduğunu dile getiren Mumcu, “Defalarca boynumuza sarıldı.” dedi.

Gülefer Boynukısa (59), cuma günü öğle saatlerinde odun toplamak için ormana girmiş, uzun süre geçmesine rağmen dönmemesi üzerine yakınları jandarmaya kayıp ihbarında bulunmuştu. AFAD, ANDA, NAK, AKUT ve İHH Arama Kurtarmadan oluşan yaklaşık 100 kişilik ekiple arama çalışmaları başlatılmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com