Tacizle suçlanan Dikbayır: Parti yetkililerimizin çok utanacakları bir şey var…

İYİ Parti'de çalışan bir kadına tacizde bulunup işten attığı iddiasıyla kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, "Bazı parti yetkililerimizin çok utanacağı bir şey var, rezil, kepaze olacaklar" açıklaması yaptı.

KRONOS 22 Kasım 2023 GÜNDEM

Ümit Dikbayır, bir dönem Meral Akşener'in en yakınındaki isimlerden biriydi...

Partide çalışan bir kadına tacizde bulunduğu, daha sonra işinden atılmasını sağladığı iddiasıyla kesin ihraç talebiyle İYİ Parti Yüksek Disiplin Kurulu’na verilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, “Onun altında bazı parti yetkililerimizin çok utanacağı bir şey var. Anlattığım zaman rezil, kepaze olacaklar” dedi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e açıklamalarda bulunan Dikbayır, “Konu, buralara nasıl geldi, nasıl getirildi, bambaşka yere nasıl evrildi? Anlaşılır gibi değil. Bu saatten sonra partimizden istifa etmeyeceğim, sonuna kadar duracağım” dedi.

Dikbayır, şunları söyledi:

‘KİMİNLE İLİŞKİSİ BULUNDUĞU, KİMİN ÖRTBAS ETTİĞİ BİLİNİYOR’

Hakkında taciz iddiasının iftira olduğunu savunan Dikbayır, “Onun altında bazı parti yetkililerimizin çok utanacağı bir şey var. Ben onu anlattığım zaman rezil, kepaze olacaklar. Bazı şeyleri anlatmaya utanıyorum. (Dikbayır, yazılmamak kaydıyla burada önemli iddialarda bulundu) Partide tacizde bulunulduğu öne sürülen kadını işten çıkarıp olayın üstünü kapattılar. O kızcağız da işten çıkarılmasını benden biliyor. Şimdi bilemişler, 5 sene önce işten çıkarttıkları bu kişiyi işe almışlar sırf bana iftira atsın diye. O zaman bu kızın kiminle ilişkisi bulunduğu, bu olayı kimin örtbas ettiği biliniyor. Genel Başkana doğru bilgi verilmiyor, yine bir dedikodu üzerinden gidiyor. Yarın bir gün anlattığım zaman ne yapacak? Evet, bunları açıkça anlatmak zorundayım. Çünkü bana açıkça iftira ettiler. Benim de çoluk çocuğum var. Öyle şey olur mu?”

BUGÜN SAVCILIĞA DİLEKÇE VERECEK

Ümit Dikbayır, bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na hakkındaki iddiaların araştırılması için dilekçe verecek. Ayrıca TBMM Başkanlık Divanı’na dilekçe verip, iddia konularıyla ilgili dokunulmazlığının kaldırılmasını isteyecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com