Ümit Özdağ: 2040 yılında 20 milyon Suriyeli olacak

Mülteci karşıtlığıyla bilinen Ümit Özdağ, "Şaka yapmıyorum. 2040 yılında Türkiye'de 20 milyon Suriyeli olacak. Kendi ülkemizde azınlık durumunda olacaksınız" dedi.

KRONOS 10 Aralık 2023 GÜNDEM

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Türkiye’de 7 milyonu Suriyeli olmak üzere 13 milyon sığınmacının yaşadığını söyledi ve ekledi:  “Bu Suriyeli kadınlarda 5.3 doğum oranı, Türklerde ise 1.7 doğum oranı. Yani Türkiye’nin üç katı. Şaka yapmıyorum. 2040 yılında Türkiye’de 20 milyon Suriyeli olacak. Kendi ülkemizde azınlık durumunda olacaksınız” dedi.

Eskişehir’de belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuşan Ümit Özdağ, Türkiye’nin 4 temel sorunu olduğunu ifade etti.

Özdağ, “Türkiye’nin en önemli sorunları sığınmacılar, uyuşturucu, İstanbul depremi ve ekonomik çöküş gelmektedir. Uluslararası baskıların da neticesinde bu konuda bakan değişiminden sonra biriktirilmiş operasyonlar devreye konuldu. Bu dönem fetret devri dedim, ekonomide de fetret devri. 2002 yılında Türkiye ekonomisi dünya ekonomisinin 16. büyük ekonomisiydi. 2023 yılında ise dünyanın 23. büyük ekonomisi oldu” diye konuştu.

Türkiye’deki Suriyeliler ve sığınmacılar konusunda konuşan Özdağ, şunları söyledi:

“Türkiye’ye 12 yıl içerisinde 13 milyon insan sokulur mu? Sokuldu. 7 milyon Suriyeli, 2 milyon Afrikalı, 2 milyon Afgan ve geriye kalan 2 milyon da Rusya’dan, Ukrayna’dan, Mısır’dan, Birleşik Arap Emirliklerinden, Irak’tan, İran’dan, Libya’dan… Dünyanın her yerinden 13 milyon insan Türkiye’ye sokuldu. Bu Suriyeli kadınlarda 5.3 doğum, Türklerde ise 1.7 doğum oranı. Yani Türkiye’nin üç katı. Şaka yapmıyorum. 2040 yılında Türkiye’de 20 milyon Suriyeli olacak. Kendi ülkemizde azınlık durumunda olacaksınız.


 

‘GELMELERİ İÇİN BOMBALADILAR’

Sizin için dedelerinizin bıraktığı bu ülke sizin için annelerinizin, babalarınızın emekleriyle inşa etmiş olduğu bu ülkenin kaynaklarını siz değil onlar kullanacak ve kullanıyorlar da zaten. Gaziantep’te, Şanlıurfa’da, Hatay’da Türkler azınlık olacak. Hatay’da depremden sonra zaten Türkler azınlığa düştü. Adana’da, Mersin’de nüfuslar eşitlenmiş olacak. Biz toprak bütünlüğümüzü böyle devam ettirebilir miyiz? Mümkün mü bu? Değil. Zaten amaç; bombalandıkları için gelmediler, gelmeleri için bombalandılar. Irak’ta yaptıklarını, Lübnan’da yaptıklarını, Suriye’de yaptıklarını şimdi Türkiye için tasarlıyorlar. Türkiye’yi bir iç savaşa sürüklemek istiyorlar bu göçü tasarlayanlar.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com