Ümit Özdağ da İmamoğlu’na karşı: Deprem için parmağını kıpırdatmadı

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İmamoğlu'nu eleştirdi: “5 seneyi boşa geçirdi. En önemli sorun deprem için parmağını kıpırdatmadı."

KRONOS 17 Ocak 2024 GÜNDEM

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na deprem eleştirisinde bulundu. Ümit Özdağ, “5 seneyi boşa geçirdi. En önemli sorun deprem için parmağını kıpırdatmadı” dedi.

‘Sade Vatandaş’ isimli YouTube kanalına konuk olan Özdağ, “İmar barışını yapan bir insanın depremle ilgili verdiği projelere güvenir misiniz?” sorusuna “Murat Kurum bir bürokrattır ve silik bir siyasi figürdür. Siyasal bir çekiciliği ve hitabı yoktur. Erdoğan onu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının sekreteri gibi kullanıp kendisi belediye başkanlığı yapmak istiyor. İstanbul yarı zamanlı yönetilebilecek bir yer değil. İstanbul güçlü kadrolara ihtiyaç duyan bir yer. İnşallah Türk halkı İstanbul’da doğru seçimi yapacak ve zaferi göreve çağıracaktır” yanıtını verdi.

‘DEVLET KAYNAKLARINI AKILLICA KULLANSAYDI…’

Muhabirin “Murat Kurum için söylediğiniz ‘yarı zamanlı’ örneğini Ekrem İmamoğlu için de ‘nöbetçi cumhurbaşkanı adayı’ ifadeleriyle söylediniz” ifadelerine karşılık Özdağ, “5 seneyi boşa geçirdi. En önemli sorun deprem için parmağını kıpırdatmadı” dedi.

Özdağ, “Bu konuda kısıtlandığını düşünüyor musunuz?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“İktidarın yapabileceği ve yapmadığı şeyler ama büyükşehir belediyesinin de imkan ve kaynakları önemlidir. Neredeyse devlet kaynakları gibidir. Akıllıca kullanılsaydı 5 senede çok önemli mesafe alınabilirdi.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com