Ünlü fast-food zinciri iflasın eşiğinde

Dünyaca ünlü fast-food ve lokanta zinciri Boston Market borç batağına girdi. Mc Donald's'ın da kurtaramadığı şirket, iflas dosyasını hazırladı.

KRONOS 15 Şubat 2024 EKONOMİ

Dünyaca ünlü fast-food ve lokanta zinciri Boston Market iflas bayrağını çekti. Yüzlerce şubesiyle dünyanın önde gelen lokanta ve fast-food zincirlerinden biri olan Boston Market, küresel ekonomik krizden büyük darbe aldı.

Yeniçağ’ın haberine göre aşırı büyüme nedeniyle zora giren şirket, 2000 yılında iflasını ilan etti. McDonald’s, Boston Market’i satın alarak kurtarmaya çalıştı, ama şirketin ana işi dışında başarılı olamadı. Golden Arches, Chipotle Mexican Grill’in hisselerini aldıktan sonra Boston Market’in kontrolünü ele geçirdi.

Fakat, Colorado’daki genel merkez vergi borcundan dolayı haciz edildi ve zincir 300 mağazanın altına indi. Bu arada, US Foods’a 11,9 milyon dolar gibi büyük bir borç da dahil olmak üzere birçok fatura ödenmedi ve yasal sorunlar yaşandı.

Şirketin sahibi Jay Pandya, 10 ile 50 milyon dolar arasında borç olduğunu gösteren bir iflas dosyası hazırladı. Bu dosyada, IRS, US Foods ve Pizza Hut gibi birçok kuruma borçlu olduğu da belirtildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com